مزاحم اینترنتی در شهرکرد شناسایی و دستگیر شد

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری، از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی یک خانم جوان در شهرکرد خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پلیس فتای استان، سرهنگ مرتضی عسگری با اعلام این خبر افزود: در پی شکایت خانم جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت اینترنتی توسط شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام و ارسال مطالب تهدیدآمیز برای وی، موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس از بررسی و اقدامات فنی انجام شده توسط کارشناسان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و در بازجویی‌های اولیه بیان داشت که حدود ۲ سال پیش از شاکیه خواستگاری کرد و پس از شنیدن جواب رد از وی، بعد از گذشت مدتی با جعل هویت و ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، از وی درخواست دوستی کرده است، ولی چون شاکیه تمایلی به دوستی نداشت وی را تهدید کرده است.

وی، از معرفی متهم برای رسیدگی به اتهامات و اعمال قانون به مراجع قضایی خبر داد و گفت: طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا۶ ماه محکوم خواهد شد.

عسگری به هموطنان توصیه کرد، در صورت مواجهه با مزاحمت سایبری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به پلیس اعتماد کرده و به‌هیچ‌وجه اقدام به یافتن مزاحم با برقراری ارتباط، قرار ملاقات حضوری نداشته باشند و از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکزی فوریت‌های سایبری،با پلیس در ارتباط باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =