رقابت‌های کاراته کرمانشاه به صورت مجازی برگزار شد

کرمانشاه- ایرنا- کاراته‌کاران کرمانشاهی که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور بر روی تاتامی سالن‌های ورزشی را ندارند، به صورت مجازی و با کمک تلفن همراه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش ایرنا، هیات کاراته استان کرمانشاه در روزهای گذشته در اقدامی تازه رقابت های کاتا قهرمانی استان را به صورت مجازی و با کمک تلفن های همراه برگزار شد.

در این رقابت ها که با ابتکار هیات کاراته استان کرمانشاه برگزار شد، کاراته کاران در منازل خود از حرکات نمایشی (کاتا) فیلم گرفتند و به هیات داوران ارسال کردند.

رییس هیات کاراته کرمانشاه در این باره به خبرنگار ایرنا، گفت: این رقابت ها را برای جلوگیری از تعطیلی روند ورزشی کاراته و تشویق مردم به ویژه ورزشکاران برای در خانه ماندن برگزار کردیم.

سعید نصراللهی، با بیان اینکه ۳۶۵ کاراته کار کرمانشاهی در این رقابت مجازی شرکت کردند، افزود: رقابت ها در ۲ بخش کاتای کنترلی و غیرکنترلی زنان و مردان برگزار شد.

وی توضیح داد: شرکت کنندگان که در کنار خود نوشته ای با شعار در خانه بمانید را داشتند و فیلم حرکات خود را برای هیات هفت نفره داوران ارسال کردند.

رییس هیات کاراته استان کرمانشاه توضیح داد: پس از برگزاری این دوره از رقابت ها، دیگر نقاط کشور و حتی فدراسیون کاراته برگزاری مسابقات مجازی را آغاز کرده اند.

به گزارش ایرنا، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور فعالیت باشگاه ها و رشته های ورزشی به حالت تعلیق درآمد و کماکان این فعالیت ها در کشور ممنوع هستند.

تاکنون ورزشکاران مختلفی در سطح کشور با راه اندازی چالش ورزش در خانه مردم را به مقابله با این بیماری تشویق کرده اند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۹۹ هزار و ۹۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۳۴۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۳۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۹ هزار و ۹۷۰ نفر رسید. 

اخبار مرتبط