۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83778102
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخستین باغ وحش استان اردبیل در خلخال راه‌اندازی می‌شود

اردبیل_ایرنا_مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: نخستین باغ وحش این استان به عنوان یکی از باغ وحش‌های بزرگ کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خلخال راه‌اندازی خواهد شد.

نادر فلاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: با توجه به آمادگی سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه‌اندازی این مجموعه گردشگری و حیات وحش در خلخال اداره کل میراث فرهنگی هم‌اکنون در حال فراهم کردن زمینه ایجاد این باغ وحش با رعایت مقررات مربوط به حفاظت محیط زیست در یکی از مناطق مستعد این شهرستان است.

وی بیان‌کرد: با وجود ظرفیت‌های گردشگری بی‌شمار در این منطقه از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران ،کوهنوردان ،طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان به جاذبه‌های طبیعی و خدادادی دومین قله بلند استان اردبیل در این شهرستان استفاده نشده است.

فلاحی گفت: برغم اینکه آق‌داغ دومین قله مرتفع استان اردبیل است ولی هنوز به اندازه کافی برای گردشگران، کوهنوردان و طبیعت‌دوستان و حتی برای مردم بومی شهرستان به خوبی معرفی و شناخته نشده و نیاز به تلاش رسانه‌ها برای معرفی بیش از پیش این منطقه است.

او افزود: برای بهره‌مندی مردم منطقه و گردشگران از قابلیت‌های منحصربفرد گردشگری و طبیعی این منطقه برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره صعود سراسری و خانوادگی به قله آق‌داغ در فصول مختلف سال ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تلاش در حوزه توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل معرفی خلخال به عنوان قطب سوم گردشگری این استان بوده و برای دست‌یابی به این هدف نیازمند همکاری مسوولان اجرایی این شهرستان برای اجرای برنامه‌های کوتاه و بلند مدت توسعه گردشگری این منطقه هستیم.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در مسیر جاده ارتباطی اردبیل - سرچم در حاشیه رودخانه قزل‌اوزن خبر داد و افزود: اقدام برای احداث مجموعه رفاهی و سرویس بهداشتی بین‌راهی نیز در این مسیر پرتردد گردشگری در حال انجام است.

فلاحی گفت: با  خلع ید سرمایه‌گذار قبلی تفرجگاه اندبیل خلخال زمینه برای راه‌اندازی امکانات گردشگری در این منطقه بزودی فراهم خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با تقویت موارد امنیتی موزه میراث فرهنگی جام سه هزار ساله کشف شده از منطقه تاریخی شال این شهرستان جهت نمایش در موزه این شهر به خلخال انتقال می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =