ایران خواستار تدوین چارچوب بلندمدت برای روابط اقتصادی با برزیل شد

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا با معاون اول رییس‌جمهور برزیل دیدار کرد و خواستار تدوین چارچوبی بلندمدت برای روابط اقتصادی بر پایه نهادینه ساختن، متنوع‌سازی و متوازن‌سازی مراودات تجاری دوجانبه شد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «حسین قریبی»  در این دیدار،  ضمن تاکید بر جایگاه بالای برزیل برای ایران به عنوان یک قدرت نوظهور اقتصادی و عضو مهم گروه بریکس، بر لزوم حفظ و ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به مکمل بودن اقتصادهای ایران و برزیل و لزوم استفاده از این امتیاز برای بازسازی اقتصادی دو کشور بعد از گذر از بحران کرونا، خواستار تدوین چارچوبی بلندمدت برای روابط اقتصادی بر پایه نهادینه ساختن، متنوع‌سازی و متوازن‌سازی مراودات تجاری دوجانبه شد.  

ژنرال «هامیلتون موران»  معاون اول رییس‌جمهور برزیل نیز در این دیدار ضمن تایید نگاه عمل‌گرایانه و بلندمدت طرف ایرانی به روابط اقتصادی دو کشور، با اشاره به اینکه از نظر وی، در جهان پساکرونا، تغییرات ژئوپولتییکی قابل توجهی در عرصه بین‌المللی رخ خواهد داد، از لزوم آماده شدن کشورها برای مواجهه با این تغییرات سخن گفت.   

معاون اول رییس‌جمهور برزیل ضمن تاکید بر جایگاه مهم ایران در جهان امروز ایران را به عنوان کشوری دارای یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های باستانی جهان توصیف کرد.

ژنرال هامیلتون موران که دارای بالاترین درجه نظامی در برزیل است، به مدت ۳۶ سال در ارتش برزیل خدمت کرده و از دی ماه ۱۳۹۷ به سمت معاون اول رییس‌جمهور منصوب شده و مهمترین شخصیت سیاسی برزیل بعد از «ژائیر بولسونارو» رییس‌جمهور این کشور است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =