بیش از ۱۰ هزار تن کلزا در کرمانشاه برداشت می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه سه هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی استان زیرکشت کلزا رفته است، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۰ هزار تن محصول کلزا از این مزارع برداشت شود.

نوربخش حاتمی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه برداشت کلزا در کرمانشاه آغاز شده است، گفت: امسال به دلیل بارش تگرگ بخش زیادی از مزارع کلزا دچار خسارت شد.

وی افزود: با توجه به خسارت های وارد شده به مزارع پیش بینی می شود که امسال حدود ۱۰ هزار تن کلزا از کشاورزان کرمانشاه خریداری شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: ۱۷ مرکز خرید در سراسر استان به منظور خدمات‌رسانی به کشاورزان کلزاکار تجهیز و آماده به کار است.

حاتمی با بیان اینکه امسال یک هزار و ۱۹۵ بهره برداری کلزا در کرمانشاه داریم، اظهارداشت: بیشترین سطح زیرکشت کلزا با یک هزار و ۵۳ هکتار مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

این استان با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۵ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

در کرمانشاه سالانه بیش از ۷۴هزار تن گوشت مرغ، ۴۰ هزار تن گوشت قرمز و ۳۵۰ هزار تن شیر تولید می‌شود.

اخبار مرتبط