۵۹ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل عضو پیام‌رسان شاد شدند

اردبیل- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: ۵۹ درصد از ۲۵۰ هزار دانش‌آموز این استان به منظور آموزش مجازی و غیرحضوری عضو پیام‌رسان "شاد" (شبکه آموزشی دانش‌آموز) شدند.

احمد ناصری روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: آموزش دانش‌آموزان در پیام‌رسان شاد از حدود یک ماه پیش و با ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری به دانش‌آموزان دوره ابتدایی این استان آغاز شده است.

وی با اشاره به عضویت ۱۰۰ درصد مدیران مدارس استان در شبکه شاد و ۸۷ درصد معلمان همه پایه‌های تحصیلی در این شبکه اجتماعی گفت: تاکنون ۹۱ درصد کلاس‌ها در شبکه شاد شکل گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: پیام‌رسان شاد و برنامه‌های تلویزیونی به طور موازی امر آموزش دانش‌آموزان را به پیش می‌برند و تجربه خوبی در زمینه آموزش مجازی دانش‌آموزان به دست آمده است.

وی اضافه‌کرد: شبکه آموزش و شبکه چهار تلویزیون روزنامه ۲۸ جلسه برنامه آموزشی برای پایه‌های مختلف پخش می‌کنند و  همه دانش‌آموزان فرصت استفاده از این برنامه‌ها را دارند.

ناصری همچنین گفت: شبکه استانی سبلان اردبیل نیز ۵۰ ساعت برنامه آموزشی تدارک دیده که در حال ضبط و پخش است.

وی با بیان این که آموزش غیرحضوری و مجازی نقص‌های خود را دارد ولی باید به تدریج رفع شود، افزود: در شرایط کنونی راه مناسبی غیر از پیام‌رسان شاد برای تداوم آموزش و تحصیل وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل مشکل تامین گوشی تلفن همراه برای تعدادی از دانش‌آموزان را از جمله مسائل موجود در راه آموزش مجازی برشمرد و گفت: با این حال تاکنون حدود ۶۰ درصد دانش‌آموزان این استان در این شبکه عضو شده‌اند در حالی که این رقم، ۱۰ روز پیش ۳۵ درصد بود.

وی اظهارداشت: پیام‌رسان شاد به علت مشکل در تامین گوشی و تبلت و نیز پوشش اینترنتی همه دانش‌آموزان را پوشش نمی‌دهد ولی این هدف باید به مرور و با ایجاد بستر و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز محقق شود.

ناصری افزود: هم‌اکنون در نقاط فاقد پوشش تلویزیونی و اینترنتی در استان اردبیل، خود معلمان به صورت حضوری و با وسایل و ابتکارات شخصی و با رعایت فاصله اجتماعی کلاس های درس را دایر کرده و به آموزش فرزندان مردم اقدام کرده‌اند.

وی همچین از حضور جدی و مسوولانه مدیران، معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها در پیام رسان شاد را مطلوب دانست و گفت: شیوع بیماری کرونا که تهدیدی علیه سلامت عمومی جامعه محسوب می‌شود، در نظام آموزش پرورش به فرصتی برای بهینه‌سازی و تدوین سامانه جامع آموزش مجاری تبدیل شد و همه ارکان دخیل در امر آموزش به صورت علمی وارد این عرصه شدند.

به گزارش ایرنا، در پی شیوع بیماری کرونا، از روز سوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ تعطیلی مدارس در استان اردبیل ابتدا به صورت کوتاه چند روزه و سپس به صورت چند هفته‌ای آغاز شد که همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =