فرماندار: وضعیت ماکو از نظر شیوع بیماری کرونا سفید نیست

ارومیه- ایرنا- فرماندار ماکو گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا سفید نبوده و محدودیت‌های گذشته همچنان ادامه دارد.

حسین عباسی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات اعضای این شورا اظهار داشت: با اقدامات به موقع مسوولان، همکاری بسیار خوب شهروندان و ایثارگری کادر درمانی و بهداشتی، این شهرستان از نظر مرگ و میر و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه خوبی قرار دارد و این حاصل تلاش جمعی است.

وی با بیان اینکه برابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، وضعیت شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا سفید نیست، افزود: تمامی محدودیت‌های گذشته همچنان به قوت خود باقی است و درصورت غفلت از این موضوع،  آمار این شهرستان رو به افزایش خواهد رفت.

وی در ادامه با قدردانی از اقدامات و تولیدات رسانه‌ای خبرنگاران در راستای آگاهی بخشی عمومی اضافه کرد: فعالان رسانه‌ای نیز به‌عنوان سربازان حوزه سلامت در راستای کاهش میزان ابتلا و آثار روحی و روانی بیماری کرونا بسیار خوب عمل کرده و وظیفه مسوولان حمایت از خبرنگاران متعهد این شهرستان است.

فرماندار ماکو همچنین با تجلیل از مردم نوع‌دوست و خیران نیک اندیش شهرستان ماکو گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، خیران این شهرستان، بیش از ۳۵ میلیارد ریال کمک در قالب بسته‌های معیشتی، اقلام بهداشتی، تجهیزات پزشکی و حفاظت شخصی توزیع کرده‌اند که همچنان ادامه دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح شهرستان گفت: این شهرستان از وضعیت مطلوبی در مورد تعداد مبتلایان برخوردار است به طوری که از این حیث رتبه ۱۷ را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده است.

رحیم صمدی با بیان اینکه علت افزایش آمار مبتلایان شهرستان ماکو در روزهای گذشته اجرای طرح بیماریابی سرپایی بوده است، تاکید کرد: در گام دوم طرح غربالگری، شماری از بیماران مبتلا شناسایی شده‌اند که هم‌اکنون با پیگیری و کنترل مستمر کارشناسان شبکه بهداشت و درمان دوران نقاهت خود را سپری می‌کنند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، بیش از ۱۵۰ مورد بازرسی در قالب ۲۰ اکیپ مشترک از ادارات فرمانداری، پلیس اماکن، تعزیرات حکومتی، صمت، اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان، از واحدهای صنفی و تولیدی بعمل آمده است.

یحیی کاظمی ادامه داد: در طی این بازرسی‌ها بیش از ۵۵ میلیون ریال برای واحدهای متخلف جریمه صادر شده است.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان‌غربی است که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha