فعالیت گردشگری هرمزگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است

بندرعباس - ایرنا - براساس دستورکار شماره سه ابلاغی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاسیسات گردشگری هرمزگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری هرمزگان روز چهارشنبه درگفت وگوبا ایرنااظهار داشت: البته با توجه به این دستورکار هنوز تالارهای پذیرایی مجاز به آغاز فعالیت نبوده و باید منتظر دستورکارهای بعدی بمانند.

فایقه اتابک ادامه داد: شیوع کرونا فعالیت‌های بخش‌های مختلف از جمله تاسیسات گردشگری را متاثر کرده و زیان‌های فراوانی را متوجه این تاسیسات کرده است.

وی اضافه کرد: این بیماری باعث شد از ۹ اسفند سال گذشته= همه برنامه‌ها و مراسم‌ها در بخش گردشگری به حالت تعطیل در آید و براساس برآوردها افزون بر یک هزارو ۲۲۰میلیارد ریال خسارت برای این بخش‌ها در پی داشته باشد.

البته برای کمک به این بخش کمک‌هایی از قبیل امهال سه ماهه مالیات اعم از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده، تعویق سه ماهه بازپرداخت وام‌های بانکی، امهال پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایی پرسنل شاغل در واحدهای گردشگری، تعویق پرداخت قبوض حامل های انرژی به مدت سه ماه و پس از آن به صورت اقساطی  در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =