۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83777666
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتباطات کمترین هزینه سبدخانوار سمنانی‌ها در فروردین امسال

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری سمنان گفت: کمترین هزینه‌کرد سبد هزینه خانوارهای این استان براساس آمار در فروردین امسال مربوط به ارتباطات بود.

مهدی سلامتی روز  شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: فروردین امسال نسبت هزینه‌کرد خانوار استان سمنان در زمینه ارتباطات سه درصد بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری سمنان اظهار داشت: خرید بسته‌های اینترنتی به صورت سالانه و چند ماهه موثر در کاهش هزینه ارتباطات بود.

وی ادامه داد: در این مدت نسبت هزینه‌کرد خانوار استان سمنان در زمینه پوشاک و کفش از کل هزینه‌ها ۱۲ درصد، در زمینه مبلمان و لوزام خانگی ۱۳ درصد و در زمینه مسکن، آب، برق و سوخت  از کل هزینه‌ها ۶ درصد بود.

سلامتی اظهار داشت: بالا بودن نسبت هزینه‌کرد خانوارهای استان سمنان از کل هزینه‌ها نسبت به کشور  همیشه به معنای گرانی نیست  و در مواردی مربوط به مصرف‌گرایی و اختلاف قیمت است.

وی بیان کرد: فروردین امسال هفت درصد سبد هزینه کرد خانوارهای استان سمنان مربوط به بهداشت و درمان، ۱۲ درصد مربوط به حمل و نقل، هفت درصد تفریح و فرهنگ و ۹ درصد کالا و خدمات متفرقه بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری سمنان خاطرنشان کرد: ۱۱ درصد سبد هزینه کرد خانوارهای استان سمنان در فروردین امسال مربوط اقلام خوراکی و آشامیدنی بود.

وی تصریح کرد: سهم بخش‌های مختلف از سبد هزینه‌کرد خانوارها به دلایل مختلف مانند افزایش یا کاهش قیمت، افزایش و کاهش مصرف در ماه‌های مختلف تغییر می‌کند.

سلامتی خاطرنشان کرد: شاخص اصلی سنجش تورم بررسی نسبت هزینه‌کرد خانوار استانی از کل هزینه‌ها است و بررسی هزینه‌کردها در زمینه‌های مختلف مانند کالاهای خوراکی و آشامیدنی، دخانیات، پوشاک و کفش، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ارتباطات، مبلمان و لوزام خانگی و آموزش از شاخص‌های اصلی سنجش تورم است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری سمنان گفت: نرخ تورم در استان در فروردین امسال ۳۰.۵ درصد گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =