۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83777646
۰ نفر

برچسب‌ها

جایگاه دوم و مطلوب استان سمنان در شاخص فلاکت

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان گفت: سمنان استان دوم در رده‌بندی شاخص فلاکت استان‌ها و دارای جایگاه مطلوب اقتصادی در کشور است.

مهدی سلامتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: براساس آخرین آمار اعلام شده با توجه به نرخ تورم در زمستان ۹۸ و تورم سالانه در فروردین ۹۹، استان سمنان در شاخص فلاکت وضعیت مناسبی دارد و رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: استان سمنان بعد از استان فارس در شاخص فلاکت جزو استان هایی هستند که به نسبت استان‌های دیگر وضعیت مناسبی دارند.

سلامتی ادامه داد: نرخ شاخص فلاکت در استان سمنان براساس آمار اعلام شده در سال جاری ۳۸.۸ درصد است که بعد از استان فارس با نرخ ۳۶.۲ درصد جایگاه دوم را به دست آورده است.

وی بیان کرد: نرخ فلاکت با توجه به نرخ بیکاری و نرخ تورم محاسبه می‌شود و براساس آمار و محاسبات انجام شده  استان لرستان با ۵۳.۸ درصد بدترین جایگاه را در نرخ فلاکت کشور دارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان گفت: نرخ تورم این استان در فروردین امسال ۱.۷ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری و ۳۰.۵ درصد گزارش شد.

شاخص فلاکت یک نشانگر اقتصادی است که وضعیت اقتصادی و اجتماعی یک جامعه را نشان می‌دهد و به طور معمول برای به دست آوردن شاخص فلاکت، نرخ بیکاری و نرخ تورم را با هم جمع می‌زنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =