طرح نظارتی کرونا در کرمانشاه تشدید شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون اجرایی تعزیرات حکومتی کرمانشاه با بیان اینکه طرح نظارتی کرونا با آغاز ماه مبارک رمضان در سطح استان تشدید شده است، گفت: گشت‌های نظارتی ما از آغاز شیوع کرونا تا به ‌حال در حال انجام است.

روابط عمومی تعزیرات حکومتی روز چهارشنبه به نقل از جلال عزتی اعلام کرد:  این نظارت‌ها با حضور دستگاه‌های نظارتی سازمان صمت و اتاق اصناف تشدید شده و تخلفات احتمالی رصد می‌شود و با واحدهای متخلف براساس قانون برخورد خواهد شد.

معاون اجرایی تعزیرات حکومتی کرمانشاه تعداد بازرسی‌های تعزیرات از واحدهای صنفی در سال گذشته را بیش از ۱۶۸ هزار مورد عنوان کرد و اظهارداشت: در این مدت بیش از ۱۰ هزار پرونده از سوی سازمان صمت و اتاق اصناف استان به تعزیرات حکومتی ارسال ‌شده و احکام شایسته و قانونی برای آن‌ها صادر شده است.

عزتی افزود: از ابتدای شروع بیماری کرونا در کرمانشاه و کاهش برخی اقلام مصرفی مرتبط با آن در بازار، گشت های ویژه نظارت بر بازار با همکاری سازمان صمت، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی تشکیل شد.

معاون اجرایی تعزیرات حکومتی کرمانشاه با بیان اینکه این گشت ها ۲۴ ساعته بر بازار نظارت می کردند، گفت: در ایام ماه رمضان روزانه ۲ شعبه کشیک فعال بود و چهار واحد گشت سیار نیز در سطح شهر به بازرسی پرداخت.

عزتی با بیان اینکه بخشی از نظارت ها بر بازار با کمک مردم و از طریق سامانه تلفن گویا و دریافت شکایت ها انجام شد، اظهار داشت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون تمام مراکز تولید و عرضه ماسک مواد ضدعفونی کننده و دستکش به صورت دقیق مورد بازرسی قرار گرفتند.

به گفته وی، تمام اقلام احتکار و کشف شده به معاونت غذا و دارو برای توزیع تحویل داده شده است.

معاون تعزیرات حکومتی کرمانشاه از مردم خواست که باتوجه به حساسیت جامعه در بحث شیوع ویروس کرونا، هرگونه اطلاعاتی از انبارهای احتکار کالا دارند را به شماره ۱۲۴ و دستگاه‌های نظارتی اطلاع دهند تا برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.

اخبار مرتبط