جاده‌های زنجان با بارش باران لغزنده است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بارش باران همراه با وزش تند باد سطح آزادراه‌های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز و دیگر جاده‌های اصلی و فرعی استان را لغزنده است.

جواد یوسفی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران در آزادراه‌های زنجان - قزوین، زنجان - تبریز، و جاده‌های ترانزیت زنجان- خرمدره - ابهر و زنجان به میانه به دلیل بارش باران لغزنده است.
وی اظهار داشت: جاده های زنجان - طارم، زنجان به دندی، خدابنده - سلطانیه، زنجان - بیجار، زنجان - تهم - چورزق و خدابنده - همدان نیز بارانی است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در جاده های دندی - تخت سلیمان و نیک پی به ماهنشان و ابهر - خدابنده بارش باران همراه با وزش باد در جریان است.
یوسفی خاطرنشان کرد: رانندگان در چنین شرایط جوی از سرعت و سبقت غیرمجاز به جد خودداری کنند چرا که با لغزندگی سطح جاده ها و رعایت نکردن احتیاط و قوانین رانندگی احتمال وقوع هر حادثه دلخراشی وجود دارد. 
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده بارش باران شدت گرفته و این شرایط جوی همراه با تند باد و رعد و برق همراه می شود.
یوسفی افزود: مسافران و رانندگان در صورت وجود ضرورت برای تردد از طریق شماره ۱۸۱۶ مرکز راهداری استان زنجان از وضعیت جاده ها مطلع شوند.
وی اضافه کرد: رانندگان و مسافران می توانند برای اطلاع از وضعیت جاده های دیگر استان های کشور از طریق سامانه ۱۴۱ ونرم افزار موبایلی ۱۴۱  مطلع شوند.
به گفته وی، اکیپ های راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی استان مستقر و در حال ارائه خدمات هستند.
معاون راهداری وحمل و نقل جاده ای استان زنجان از رانندگان خواست؛ خودروهای خود را مجهز به سیستم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، چراغ های مه شکن کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
علاوه بر این ۲۰ دوربین ثبت تخلف در آزادراه های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز وجود دارد که در ۲۴ ساعت از شبانه روز هکه تخلفات رانندگی را ثبت می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha