۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83777586
۰ نفر

برچسب‌ها

تورم فروردین در سمنان ۱.۷ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری بود

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان گفت: نرخ تورم در استان فروردین امسال بر اساس آمار و تحلیل‌ها ۱.۷ درصد از میانگین نرخ تورم کشوری پایین‌تر بود.

مهدی سلامتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: نرخ تورم استان سمنان در فروردین امسال کمتر از میانگین کشوری و معادل ۳۰.۵ درصد بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان افزود: نرخ تورم فروردین در کشور ۳۲.۲ درصد و در استان سمنان کمتر از کشور و به میزان ۳۰.۵ درصد گزارش شد. 

وی بیان کرد: نرخ تورم استان سمنان در اسفند ۹۸  نیز کمتر از میانگین کشوری و ۳۳.۱ درصد بود و در فروردین امسال نیز نرخ تورم نسبت به اسفند ۹۸ کاهشی ۲.۶ درصدی داشت.

وی ادامه داد: نرخ تورم اسفند در کشور ۳۴.۸ درصد و در استان سمنان ۱.۷ درصد پایین تر از میانگین نرخ تورم کشور و به میزان ۳۳.۱ درصد بود. 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان اظهار داشت: نرخ تورم کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین امسال در استان ۲۷.۶ درصد و در کشور ۳۰.۳ درصد گزارش شد و در این شاخص هم نرخ تورم در استان ۲.۷ درصد از کشور کمتر بود. 

سلامتی تصریح کرد: نرخ تورم اقلام خوراکی، آشامیدنی‌ها و دخانیات فروردین امسال در کشور ۳۶.۵ درصد و در استان سمنان هفت دهم درصد کمتر از میانگین کشوری و ۳۵.۸ درصد بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سمنان خاطرنشان کرد: شاخص اصلی سنجش تورم بررسی نسبت هزینه‌کرد خانوار استانی در زمینه‌های مختلف مانند کالاهای خوراکی و آشامیدنی، دخانیات، پوشاک و کفش، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ارتباطات و  آموزش از کل هزینه‌ها است.

نرخ تورم کالاهای غیرخوراکی و خدمات کشور در اسفند ۳۱.۴ درصد و در استان سمنان ۲۸.۵ درصد بود و نرخ تورم کالاهای خوراکی و آشامیدنی اسفند ۹۸ در کشور ۴۲.۶ درصد و در استان سمنان ۹ دهم درصد کمتر از میانگین نرخ تورم کشوری و در حدود ۴۱.۷ درصد بود. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =