۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83777534
۰ نفر

برچسب‌ها

خنثی‌سازی طرح حمله به سیستم برق‌رسانی ملی ونزوئلا

تهران- ایرنا- معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا از حمله ناکام به سیستم برق‌رسانی این کشور با هدف اختلال در این سیستم خبر داد.

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، "دلسی رودریگز" روز گذشته(سه‌شنبه) حمله علیه سیستم برق‌رسانی و همچنین توطئه اخیر شماری از مزدوران خارجی را که به دنبال بی‌ثبات کردن این کشور بودند را محکوم کرد.

 وی افزود: روز گذشته بار دیگر حمله‌ای علیه سیستم برق‌رسانی ملی ونزوئلا رخ داد اما خوشبختانه توانستیم بار دیگر خدمات‌رسانی در این بخش را احیا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به رغم تلاش‌هایی برای بی‌ثبات کردن ونزوئلا، دولت کاراکاس همچنان در راستای آرام کردم شرایط کشور گام برمی دارد. مردم شجاع ونزوئلا در برابر هرگونه تجاوز تحت هدایت آمریکا و کلمبیا به این کشور مقاومت می‌کنند.

اظهارت این مقام ونزوئلایی در حالی مطرح شده است که دونالد ترامپ به دنبال بازداشت دو شهروند آمریکایی در ونزوئلا ادعای مقامات این کشور در مورد نقش واشنگتن در یورش مسلحانه ناکام در کاراکاس را رد کرد.

ترامپ در جمع خبرنگاران هرگونه دخالت ایالات متحده در آنچه که مقامات ونزوئلا آن را یورش مسلحانه ناکام در این کشور خوانده‌ و منجر به دستگیری ۲ مزدور آمریکایی شد را رد کرد.

واکنش ترامپ در حالی عنوان می‌شود که نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا روز دوشنبه اظهار کرد که مقامات امنیتی دو شهروند آمریکایی را که با یک کهنه سرباز ارتش آمریکا مشغول به کار بودند، بازداشت کرده‌اند و مسئولیت یک عملیات مسلحانه ناکام را بر عهده گرفته‌اند.

ترامپ در پاسخ به بازداشت آمریکایی‌ها گفت: ما فقط در مورد آن شنیدیم. اما این هیچ ارتباطی با دولت ما ندارد.

به گفته رییس جمهوری ونزوئلا، نیروهای امنیتی این کشور همچنین ۱۳ "تروریست" را که با این طرح توطئه مشارکت داشتند، دستگیر کرده‌اند. مادورو تصریح کرد، این توطئه با هماهنگی واشنگتن برای ورود به خاک ونزوئلا از طریق سواحل این کشور و سرنگونی دولت وی انجام گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =