کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه( هفدهم اردیبهشت) با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۳ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با شاخص۱۱۸، شادآباد (منطقه ۱۸) و شریف (منطقه ۲ ) هر دو با شاخص ۱۰ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ژئوفیزیک (منطقه ۶) و شهرداری منطقه ۲ هر دو با شاخص ۶۹ و فرمانداری شهر ری(منطقه ۲۰) با شاخص ۷۱ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۱۴ روز هوای پاک، ۳۳ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =