رییس پلیس راه کردستان: جاده‌ها در اثر بارش باران لغزنده است

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه استان کردستان گفت: بارش باران موجب لغزندگی محورهای مواصلاتی استان شده و ضرورت دارد رانندگان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

سرهنگ عیسی گوهری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هم اکنون تمام محورهای استان کردستان شاهد بارش باران و لغزنده است و شهروندان برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار با رعایت فاصله ایمن و نکات ایمنی رانندگی کنند.

وی اضافه کرد: هنگام بارندگی و لغزندگی جاده‌ها رانندگان باید سرعت مطمئن را جایگزین سرعت مجاز کرده تا در مواقع حساس مانع از بروز حوادث احتمالی شوند.

رییس پلیس راه کردستان گفت: این پلیس همواره با استفاده از دوربین های ثابت و سیار و حضور ماموران در محورهای مواصلاتی، رفتار رانندگان پرخطر را رصد کرده و در صورت تخلف برابر قانون با آنان برخورد می‌کند.

رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان نیز گفت: بارش باران در محورهای این استان از عصر روز گذشته آغاز شده و هم اکنون شدت آن در مناطق غربی بیش از سایر نقاط است.

دانش زندی افزود: این بارش‌ها در محورهای منتهی به شهرستان‌های قروه، دهگلان و بیجار به صورت پراکنده و نقطه‌ای همراه با لغزش جاده‌ها است.

وی اضافه کرد: طبق اعلام هواشناسی کردستان بارش باران در این استان تا اواخر وقت امروز ادامه دارد و با توجه به این مساله توصیه می‌شود مسافران از تردد غیر ضرور در محورهای ارتباطی استان کردستان خودداری کنند.

وی یادآور شد: شماره تماس ۱۴۱ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و اعلام آخرین وضعیت راه های استان است اما توصیه می‌شود مردم از انجام سفرهای غیرضروری بویژه در طول شب خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =