کودکان دچار سوء تغذیه دیلم سبد غذایی دریافت کردند

گناوه - ایرنا - کارشناس مسئول واحد بهوبد تغذیه شبکه بهداشت ودرمان دیلم استان بوشهر گفت: سبد غذایی برای ۴۰ کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و سوء تغدیه و هفت زن باردار نیازمند این شهرستان با مساعدت خیران، موسسه نیکوکاری سفیران مهربانی و برخی دهیاران توزیع شد.

آذین صبوری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشور پیامدهای نامطلوبی بر وضعیت اقتصادی جامعه بویژه اقشار کم درآمد داشت که در این میان خانوارهای دارای کودک زیر پنج سال و زنان باردار به عنوان گروه‌های آسیب پذیرتر در معرض خطر ابتلا به سوءتغذیه، بیماری‌های عفونی و افزایش مرگ و میر قرار می‌گیرند.

وی اظهارداشت: در این ارتباط واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان دیلم با همکاری مراقبان سلامت و بهورزان در این شهرستان،  ۴۰ کودک دارای اختلال رشد و سوء تغذیه و هفت زن باردار دچار سوء تغذیه نیازمند را شناسایی کرد.

وی گفت: هدف از این طرح ، کمک به بهبود وضعیت رشد و تغذیه کودکان و زنان باردار و افزایش شاخص‌های سلامت مرتبط با کودکان و زنان باردار است.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان دیلم افزود: آموزش تغذیه و مشاوره تلفنی در مورد اصول تغذیه صحیح در شرایط موجود کرونایی از دیگر فعالیت‌های این شبکه است که  این اقدام منجر به ارتقای سواد تغذیه‌ای خانواده و بهبود عملکرد تغذیه افراد جامعه می‌شود.

شهرستان دیلم با ۳۵ هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =