مخالفت ۳۰ نماینده سابق حزب دموکرات آمریکا با الحاق کرانه باختری

تهران- ایرنا-بیش از ۳۰ نماینده سابق سیاست خارجی حزب دموکرات آمریکا در نامه‌ای به کمیته ملی دموکرات خواستار موضع گیری شدید علیه اسرائیل به دلیل تصمیم بر توسعه حاکمیت خود بر سرزمین‌های کرانه باختری شدند. 

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه تایمز اسرائیل، نمایندگان سابق سیاست خارجی از کمیته ملی دموکرات خواستند تا علاوه بر اعلام مواضع جدی علیه تصمیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، تعهد بیشتری به حقوق بشر فلسطین نشان دهد. 

نمایندگان در نامه خود اعلام کردند که حزب دموکرات آمریکا باید حمایت خود را از یک راه حل دو دولت حفظ کند، اما در مورد شهرک‌ها و گرفتاری‌های فلسطینی‌ها موضع محکم‌تری اتخاذ کند. 

براساس درخواست نمایندگان سابق دموکرات، طرح ۲۰۲۰ باید صریحا تعهد خود برای حل مناقشه که امنیت اسرائیل و آینده را با حقوق برابر برای همه شهروندان خود و همچنین حقوق فلسطین از جمله خودمختاری، امنیت و آزادی را تضمین کند. 

نمایندگان دموکرات همچنین تاکید کردند که طرح ۲۰۲۰ باید شامل مخالفت آشکار با اشغال مداوم، گسترش شهرک‌سازی و هر نوع الحاق یک جانبه قلمرو در کرانه باختری و همچنین مخالفت آشکار با خشونت، تروریسم و تحریک از طرفین باشد. 

طرح صلح ترامپ که به معامله قرن معروف شده چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی قاطبه جامعه بین‌المللی شد. در این طرح رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به خاک خود منضم کند. 

تشکیلات خودگردان فلسطین تهدید کرده که اگر تل‌آویو برنامه تصاحب سرزمین‌های کرانه باختری را ادامه دهد، تمامی توافق‌ها با اسرائیل و آمریکا را لغو می‌کند. 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha