نوبخت: نخستین بخش از معادل ریالی کمک یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا واریز شد

تهران- ایرنا- محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی از واریز نخستین بخش از معادل ریالی کمک یک میلیارد یورویی از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور توسط بانک مرکزی به حساب خزانه خبر داد.

نوبخت سه‌شنبه شب در این توئیت افزود: نخستین بخش از معادل ریالی یک میلیارد یورو امروز توسط بانک مرکزی به حساب خزانه واریز شد.
وی تصریح کرد: از سعید نمکی وزیر محترم بهداشت دعوت کرده‌ام فردا (چهارشنبه) برای تعیین اولویت‌های تخصیص آن در جلسه سازمان برنامه و بودجه شرکت کنند.
به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا در ایران و خسارات اقتصادی ناشی از آن باعث شد تا رییس جمهوری پیشتر با درخواستی از رهبر معظم انقلاب، خواست که ایشان اجازه دهند مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور برداشت و استفاده شود که این درخواست رییس جمهوری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد موافقت قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی هم پس موافقت رهبر معظم انقلاب، با قدردانی از موافقت ایشان با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری در این عرصه، صادر کرد.
همچنین محمود واعظی ربیس دفتر رییس جمهوری نیز در نامه ای به نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور پی نوشت رییس جمهوری به نامه دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به وی ابلاغ کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =