سامانه پشتیبانی شبکه آموزشی شاد در استان سمنان ایجاد می‌شود

سمنان - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: سامانه پیشتیبانی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان یا شاد با هدف شناخت هر چه بیشتر معلمان، اولیا و دانش آموزان از این شبکه و رفع ابهامات و پاسخ به پرسش‌های آنان در استان ایجاد می‌شود.

محمد دستورانی عصر سه شنبه در حاشیه آیین تجلیل از معلمان نمونه استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: برنامه تجلیل از معلم های نمونه در مراکز استان  در آیینی ویدئو کنفرانسی با حضور  رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و معلمانی  از نقاط مختلف کشور مطالباتی در این گفت و گوی زنده مطرح کردند.  

وی ابراز داشت: ۵۲ نفر از معلمان خلاق استان سمنان  که دارای ویژگی های  علمی،  اخلاقی و فعالیت های خلاقانه بودند انتخاب شدند و  از ۱۲ نفر آنها به عنوان معلمان ممتاز استانی توسط استاندار تجلیل به عمل آمد، همچنین ۴۰ نفر دیگر نیز در مناطق یازده گانه استان در شهرستان های مختلف انتخاب و توسط فرمانداران تجلیل شدند.  

وی ادامه داد: از دیگر برنامه هایی که در هفته معلم برگزار شد افتتاح نمایشگاه «پرسش مهر» بود که پرسش هایی توسط استاندار سمنان در زنگ مقاومت در ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ مطرح شد و دانش آموزان با ارایه تحقیق و نقاشی در رده های سنی مختلف با زبان نقاشی پاسخ گفتند.  

مدیر کل آموزش پرورش استان سمنان اضافه کرد: نحوه رسیدگی به مشکلات آموزشی، فضای آموزشی و اولویت مدیریتی دانش آموزان در صورت استاندار بودن، سوالات مطرح شده توسط استاندار از دانش آموزان بود که ۳۵۰۰ اثر از نقاط مختلف استان ارسال شد و ۶۲ نفر به مرحله نمایشگاهی راه یافتند؛ بیشترین تاکید و مطالبه دانش آموزان در آثارشان آسیب های اجتماعی، بحران آب، اشتغال، نشاط اجتماعی و فعالیت های اردویی بود که می تواند برای مدیریت آموزشی راهگشا باشد.  

دستورانی اظهار داشت: از دیگر فعالیت های  آموزش و پروش استان سمنان ایجاد سامانه الکترونیکی معلمان نمونه است که به زودی از آن بهره بردای می شود تا انتخاب معلمان نمونه به صورت الکترونیکی و با دقت و کیفیت بیشتر انجام شود،  همچنین ایجاد سامانه پشتیبانی شبکه آموزشی شاد و پاسخگویی دقیق به سوالات معلمان و اولیا برای شناخت و کارایی بهتر  از دیگر اقدامات اداره کل استان در هفته معلم است.  

در مراسم تجلیل از معلمان نمونه از  ۱۲ معلم با نام های مینو منصوری، ربابه علی بیگی، محمدرضا ناصری، محمدرضا نوروزی، زهرا آج قلی، کریم مرادی، فیروزه صمدیان تبار، مریم جاویدمهر، فاطمه عزالدین، سید اسماعیل کیا، مهدی عبیری و فائره کمیجانی قدردانی شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =