هزار و ۲۰۰ بسته غذایی بنیاد مستضعفان در نهبندان توزیع شد

بیرجند - ایرنا - امام جمعه نهبندان گفت: یک ‌هزار و ۲۰۰ بسته غذایی اهدایی بنیاد مستضعفان ویژه ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و خانوار آسیب دیده از کرونا در این شهرستان توزیع شد.

حجت الاسلام عباسعلی خزاعی روز سه‌شنبه در مراسم توزیع بسته‌های غذایی بنیاد مستضعفان در نهبندان افزود: هر بسته غذایی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان تهیه شده است.

وی گفت: همچنین سه هزار کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی از طرف بنیاد مستضعفان بین خانوارهای نیازمند و صاحبان مشاغل زیان دیده از کرونا در حال توزیع است و در مجموع این بنیاد ۸۰۰ میلیون تومان در قالب کمک نقدی و بسته غذایی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در شهرستان نهبندان کمک کرد.

امام جمعه نهبندان ادامه داد: شناسایی خانوارهای نیازمند برعهده کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی و مشاغل زیان دیده از کرونا برعهده اتاق اصناف گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار خانوار نیازمند در شهرستان شناسایی شده است گفت: از این تعداد ۲ هزار خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند و برای هفت هزار خانوار دیگر در تلاش هستیم کمک‌هایی جمع آوری شود و به صورت محترمانه تحویل آنان دهیم.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به اینکه کمک مومنانه جلوه زیبای همدلی در جامعه و مایه خیر و برکت برای مردم است اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی بسیاری از مشاغل و کسب‌ و کارها و تشدید مشکل فقر بین اقشار آسیب‌پذیر شد ولی اجرای رزمایش کمک مومنانه باعث امیدواری افراد نیازمند شده است.

وی بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه اقدامی خداپسندانه و یک کار علوی و حسینی است که با تلاش ستاد اقامه نمازجمعه، فرمانداری، سپاه ناحیه، بنیاد مستضعفان، خیران و گروه‌های جهادی در حال انجام است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =