واکنش ترامپ به بازداشت دو شهروند آمریکایی در ونزوئلا

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ به دنبال بازداشت دو شهروند آمریکایی در ونزوئلا ادعای مقامات این کشور در مورد نقش واشنگتن در یورش مسلحانه ناکام در کاراکاس را رد کرد. 

به گزارش رویترز، ترامپ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران هرگونه دخالت ایالات متحده در آنچه که مقامات ونزوئلا آن را یورش مسلحانه ناکام در این کشور خوانده‌ و منجر به دستگیری ۲ مزدور آمریکایی شد را رد کرد. 

واکنش ترامپ در حالی عنوان می‌شود که نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا روز دوشنبه اظهار کرد که مقامات امنیتی دو شهروند آمریکایی را که با یک کهنه سرباز ارتش آمریکا مشغول به کار بودند، بازداشت کرده‌اند و مسئولیت یک عملیات مسلحانه ناکام را بر عهده گرفته‌اند. 

ترامپ در پاسخ به بازداشت آمریکایی‌ها گفت: ما متوجه می‌شویم ما فقط در مورد آن شنیدیم. اما این هیچ ارتباطی با دولت ما ندارد. 

به گفته رییس جمهوری ونزوئلا، نیروهای امنیتی این کشور همچنین ۱۳ "تروریست" را که با این طرح توطئه مشارکت داشتند، دستگیر کرده‌اند. 

مادورو تصریح کرد، این توطئه با هماهنگی واشنگتن برای ورود به خاک ونزوئلا از طریق سواحل این کشور و سرنگونی دولت وی انجام گرفت. 

مقام‌های ونزوئلا پیش از این اعلام کرده بودند که هشت نفر در این تجاوز ناکام دو روز پیش به خاک ونزوئلا کشته شدند. 

مادورو در ادامه روادید و کارت‌های شناسایی این دو آمریکایی به نام‌های " ایرن بری" و " لوک دنمن" را به خبرنگاران نشان داد که برای "جردن گودرو" نظامی کهنه‌کار آمریکایی و مسئول این طرح توطئه کار می‌کردند. 

جردن گوردو که مسئولیت این تجاوز به خاک ونزوئلا را برعهده گرفته مشارکت این دو شهروند آمریکایی را در این طرح توطئه علیه دولت کاراکاس تائید کرده است. 

ونزوئلا در ۶ سال اخیر با شدیدترین بحران اقتصادی رو به رو بوده و تحریم‌های آمریکا نیز در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ شدت گرفته است. 

هرچند مادورو در انتخابات سال ۲۰۱۸ بار دیگر به ریاست جمهوری انتخاب شد، اما آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر، خوان گوایدو را به عنوان رییس جمهوری (خودخوانده) ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند. 

با این حال، ونزوئلا همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم‌ها و سیاست‌های آمریکا در قبال ونزوئلا به شدت انتقاد کرده‌اند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار جهان