۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۵
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83777194
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار سمنان: توسعه کشورها به تلاش نظام آموزشی وابسته است

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت: توسعه هر کشور مدیون تلاش نظام آموزشی و عقب‌ماندگی آن به علت غفلت از نظام آموزشی است.

علیرضا آشناگر عصر سه شنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: اگر در جامعه ای خشونت گسترش پیدا کرد و دانش آموزان پرخاشگری داشتند حاصل غفلت نظام آموزشی و اگر دانش آموزان و  جامعه ای اهل گفتمان بودند نتیجه تلاش نظام آموزشی و معلمانی کارآمد و پویا است.  

وی افزود: مشکلات مدارس تنها به معلمان و مدارس مربوط نیست و  نقص در نظام اداری و آموزشی هم باعث برخی کمبودها می شود.

استاندار سمنان گفت: زمانی که از نشاط اجتماعی و ترویج آن در مدارس گفته می شود به معنی فعالیت های ضدارزشی نیست و با ایجاد محیطی امن،آرام و با نشاط و سرزنده  باید بتوانیم مسائل آموزشی را بهتر انتقال دهیم.

وی با توجه به دغدغه و مطالبات دانش آموزان در راستای کیفیت بخشیدن به فضای آموزشی گفت: در ابتدای سال تحصیلی پرسشی را با عنوان «پرسش مهر» از دانش آموزان با سه سوال با موضوع شکل فضای آموزشی ،مشکلات فضای آموزشی و  همچنین اولویت مدیریتی آنها اگر استاندار بودند مطرح کردیم و در فراخوانی خواستار تولید نقاشی در پاسخ به این پرسش ها شدیم. 

وی با اشاره به این نمایشگاه نقاشی که در فضای ورودی استانداری سمنان به مناسبت هفته معلم برپاست گفت: دغدغه های دانش آموزان و آنچه در آثار خود تولید کرده اند نشان از بلوغ فکری آنها است و همان نگاهی که آنها به مسوولان دارند را می توان در آثار آنها یافت،همچنین کشیدن حیاط های با طراوت و سرسبز و فعالیت های سرگرم کننده در نقاشی ها  گویای مطالبه آنها در خصوص کیفیت و زیبایی فضای فیزیکی مدارس است.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: نظام آموزشی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفت و همه را غافلگیر کرد اما معلمان به سرعت در کنار مسوولان قرار گرفتند تا از لحاظ آموزشی بتوانند بهترین همکاری را انجام دهند و  دانش آموزان متحمل ضربه تحصیلی نشوند.

وی افزود : انتشار این بیماری  می تواند منشا و مبدا تحولاتی چه در کیفیت بخشیدن به توسعه الکترونیک آموزشی و چه در نگرش دانش آموزان و مراودات بین‌المللی باشد .

وی در خصوص ایجاد سامانه «شاد» شبکه اجتماعی دانش‌آموزان گفت: ایجاد شکل جدید آموزشی و روبه‌رو شدن با مشکلات و رفع آن‌ها، ایجاد سامانه تحویل اقلام بهداشتی و بسیاری از خلاقیت ها که در این روزها برای مقابله با این بیماری شکل گرفت، همه نشان از تبدیل تهدیدها به فرصت ها است.

وی با تاکید بر ترویج خلاقیت در مدارس و آموزش تولید ثروت  به دانش آموزان در سنین پایه گفت: مدارس علاوه بر شاخص های تخصصی که وجود دارد و در حال اجرا است، برای  آموزش مهارت‌های درآمدزایی و تولید ثروت به دانش‌آموزان طراحی نشده است که توجه به آن می تواند آینده شغلی و اقتصادی بهتری را برای جامعه رقم بزند.  

در پایان این مراسم از ۱۲ معلم نمونه استانی با نام های مینو منصوری،ربابه علی بیگی،محمدرضا ناصری، محمدرضا نوروزی، زهرا آج قلی،کریم مرادی،فیروزه صمدیان تبار،مریم جاویدمهر، فاطمه عزالدین، سید اسماعیل کیا، مهدی عبیری و فائره کمیجانی قدردانی شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha