امام جمعه تبریز: فضای مجازی بستری برای نقش آفرینی فرهنگی است

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دسترسی آسان به اطلاعات و سرعت بالای انتشار آن در فضای مجازی یکی از فرصت های امروز جامعه ماست که می‌توان با بهره گیری از آن در حوزه فرهنگی و تبلیغی نقش آفرین شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در دیدار مسوولان سازمان تبلیغات اسلامی استان؛ یکی از رسالت های این سازمان را جریان انداختن گفتمان انقلاب دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای به جریان انداختن گفتمان انقلاب تاکید کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اثرگذاری بالای فضای مجازی تاکید کرد: در سازمان تبلیغات اسلامی هم باید بیش از گذشته به این محور توجه شود و با تقویت ظرفیت های موجود به شبهات دینی و فرهنگی پاسخ داده شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از محورهای مهم گفتمان انقلاب منشور ۵۰ سال آینده نظام اسلامی همان بیانیه گام دوم انقلاب است که نقش نهاد فرهنگی تبلیغات اسلامی در این راستا بسیار حائز اهمیت است.
امام جمعه تبریز افزود: بیانیه گام دوم انقلاب یک سخنرانی و یا اطلاعیه معمولی نیست، بلکه نقشه راه انقلاب و خط مشی نظام اسلامی برای آینده انقلاب است.
وی با تاکید بر اینکه برای نقش آفرینی در حوزه مسائل فرهنگی باید به شکل سنتی عمل نکنیم، ادامه داد: باید با بهره گیری از ظرفیت های هنری و با در نظر گرفتن اقتضای روز جامعه فرهنگ اسلامی را در جامعه پیاده سازی کنیم.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید نسبت به ضرورت های جامعه به تجهیزات روز مجهز باشیم، به ظرفیت بالای شاخه های مختلف عرصه فرهنگی از جمله تئاتر، سینما، موسیقی و شعر اشاره کرد و گفت: با نظارت بر کارهای هنری و فرهنگی می توان پیام انقلاب را به لایه های مختلف اجتماعی منتقل کرد.
وی همچنین با تاکید بر جوان سازی بدنه فعال در حوزه فرهنگ، گفت: ارتقای بازدهی عملکرد مجموعه های فرهنگی با جوان سازی نیروهای صف و بهره گیری از تجربیات افراد پیشکسوت در بخش ستاد محقق می شود، از این رو باید میدان عمل به جوانان مومن و انقلابی سپرده شود.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی همچنین بهره گیری از ظرفیت های بزرگ هیأت های حسینی را متذکر شد و گفت: می توان در قالب برنامه های ترکیبی؛ سخنرانی، جلسات قرآن و مداحی در هیات های حسینی جریان سازی گفتمان انقلاب را با جذب حداکثری جوانان به منصه ظهور رساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =