استاد دانشگاه فردوسی مشهد نمونه کشوری شد

مشهد- ایرنا- مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دکتر سید امیر امین یزدی، استاد دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه به عنوان استاد نمونه کشور در سال تحصیلی جاری انتخاب شد.

دکتر عادل سپهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراحل انتخاب استادان نمونه کشوری براساس آئین نامه ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود و هر دانشگاه نیز بر اساس ملاک‌های آموزشی، پژوهشی، تالیف کتاب، مقاله و همچنین فعالیت‌های اجتماعی، منتخبین خود را پس از ارزیابی اولیه به وزارتخانه معرفی می‌کند.
وی ادامه داد: پس از معرفی این استادان، کمیسیون ویژه‌ای در وزارتخانه، اطلاعات دریافتی را مورد برسی قرار داده و بر اساس ملاک‌های ذکر شده در هر رشته آموزشی استاد منتخب کشوری در آن سال را معرفی می‌کند.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هر سال مراسم تقدیر از استادان نمونه کشور به صورت حضوری صورت می‌گرفت ولی امسال با توجه به شرایط موجود و رعایت مسائل بهداشتی این مراسم تاکنون برگزار نشده است.
از سوابق دکتر سید امیر امین یزدی می‌توان به ریاست دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی از سال ۹۳ تا ۹۶، معاون پژوهش و فناوری این دانشکده در سال‌های ۸۲ تا ۸۴، مدیریت گروه آموزشی علوم تربیتی در سال‌های ۸۶ تا ۸۸، رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان خراسان رضوی اشاره کرد.
وی دارای مرتبه علمی استاد در رشته روانشناسی تربیتی و روانشناسی رشد می‌باشد که تحصیلات خود را در دانشگاه شیفیلد انگلستان به پایان برده است.
دانشگاه فردوسی مشهد، سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران است که پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز با بیش از ۶ دهه قدمت هم اکنون ۲۵ هزار دانشجو دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکتری و ۶ هزار نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.
در این دانشگاه ۸۲۰ عضو هیات علمی مشغول فعالیت هستند که ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک پی.اچ.دی یا رتبه استادی یا پروفسوری هستند.
دانشگاه فردوسی مشهد به‌ عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه شرق کشور دارای ۱۳ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، الهیات و معارف اسلامی، علوم، مهندسی، کشاورزی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، دامپزشکی، علوم تربیتی و روانشناسی، منابع طبیعی، علوم ورزشی، معماری و شهرسازی، حقوق و علوم سیاسی و هفت پژوهشکده است.
این دانشگاه هم اکنون بیش از ۲۵۰۰ دانشجو و دانش ‌پذیر خارجی دارد که رتبه اول بین دانشگاه‌های کشور در این زمینه به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha