قاب روز؛ این چه وقت سُر خوردن بود آقای جرارد؟

تهران- ایرنا- سُر خوردن استیون جرارد در دیدار برابر چلسی باعث شد تا لیورپول نتواند بعد از ۲۵ سال به قهرمانی در لیگ برتر انگلستان دست پیدا کند.

لیورپول با برندن راجرز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. آنها با ۸۰ امتیاز صدرنشین بودند و منچسترسیتی به دنبال لغزش‌شان بود؛ لغزشی که در هفته سی و ششم، اتفاق افتاد و بازیکنی که لغزید کسی بود که هیچکس تصورش را نمی‌کرد. بله؛ کاپیتان استیون جرارد.

نام جرارد در موفقیت‌های اروپایی و داخلی لیورپول در بیش از یک دهه به وضوح دیده می‌شد. با این حال او نتوانسته بود طلسم قهرمان نشدن در لیگ جزیره را بشکند و در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ این ناممکن هم در آستانه ممکن شدن بود و به طور قطع کاپیتان جرارد، بیش از پیش نامش در تاریخ باشگاه برجسته می‌شد. او خیلی کم اشتباه می‌کرد اما در بدترین زمان و مکان ممکن، تقدیر، یک اشتباه مهلک را برایش نوشت.

نیمه نخست در آستانه به اتمام رسیدن بود و سه دقیقه از دقیقه ۴۵ هم گذشته بود. جرارد توپ را در میانه میدان از ساخو گرفت. آمده بود بین ۲ مدافع وسط تیم تا هافبک‌های دیگر را تغذیه کند که به یک باره زمین، زیر پایش خالی شد. پاهایش او را یاری نکردند و تعادلش به هم خورد. توپ رفت و رسید به دمبابا؛ مهاجم سیه‌چرده چلسی با گام‌های بلند خود به سمت دروازه مینیوله حمله کرد. جرارد بلند شد و با تمام توان به سمت مهاجم چلسی دوید اما حتی فرصت خطا کردن و اخراج شدن را هم پیدا نکرد. با، توپ را از بین پاهای گلر بلژیکی لیورپول رد و نتیجه را یک بر صفر کرد.

در نیمه دوم اتفاق خاصی رخ نداد جز اینکه بازهم چلسی در ورزشگاه آنفیلد، در اوقات اضافه به گل رسید و این بار ویلیان بود که کار را تمام کرد. لیورپول قهرمانی را به سیتی تقدیم کرد و با ۸۴ امتیاز به عنوان دومی بسنده کرد. جرارد هم هیچوقت آن لحظه را فراموش نکرد. با این حال هواداران باوفای لیورپول، ذره‌ای از علاقه‌شان به کاپیتان شماره هشت، کم نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =