راه‌اندازی اتاق مصرف در گرمخانه‌های پایتخت قطعی نیست

تهران-ایرنا-سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: راه‌اندازی اتاق مصرف در گرمخانه‌های پایتخت منوط به صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر است که تاکنون این ستاد پاسخ قطعی در این‌ باره نداده است.

به گزارش روز سه‌شنبه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، سیدمالک حسینی درباره راه‌اندازی «اتاق مصرف» در گرمخانه‌های پایتخت اظهارداشت: شهرداری تهران در ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، درخواست تشکیل اتاق مصرف در گرمخانه‌ها را داد. 
وی گفت: این کار با صدور مجوزهای لازم از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ممکن می‌شود که ستاد تا این لحظه به سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی پاسخ قطعی مبنی بر مثبت یا منفی بودن نظرش را نداده است. 
حسینی افزود: با این وجود، برآیند کلی براساس صحبت‌هایی که از جانب کمیته درمان ستاد مبارزه با موادمخدر مطرح شده، این است که گویا ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به موضوع راه‌اندازی اتاق مصرف نظر مثبتی ندارد و بعید است که با این موضوع موافقت شود.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران درباره توزیع بسته‌های بهداشتی به کارگران شهرداری گفت: این سازمان در دو مرحله با همکاری پشتیبانی شهرداری، توزیع اقلام بهداشتی به کارگران را انجام داد. 
وی افزود: بیش از سه هزار بسته با هماهنگی مناطق مختلف بین گروه‌های هدف از مجموع نیازمندان توزیع شد که تعداد یکصد و ۴۰ نفر از این افراد کارگران فصلی-ساختمانی از کار افتاده هستند.
براساس این گزارش، بانک اطلاعاتی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران شامل ۱۰ هزار نفر از کارگران فصلی-ساختمانی است که از این تعداد به یکصد و ۴۰ کارگر از کارافتاده هم بسته بهداشتی و هم بسته معیشتی داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =