معاون بنیاد شهید: جامعه به الگوهای ایثارگرانه نیاز دارد

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت :‌جامعه به الگوهای ایثارگرانه و تنوع عرصه فرهنگ هم‌افزایی بیشتر بین نهادهای ذی‌ربط نیاز دارد.

به گزارش روز سه شنبه «ایثار»، جلسه ستاد مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای ستاد مذکور در محل سالن جلسات معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام کاویانی در این جلسه ضمن تبیین اساسنامه طرح شاهد و ایثارگر و شکل‌گیری آن بر اساس فرمان امام خمینی (ره)، تغییرات اساسنامه در طی سال‌ها و ملحق شدن وزارت خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی، با توجه به آخرین ویرایش اساسنامه مطالبی را طرح کرد.
وی افزود: فعالیت در زمینه فرهنگ نیاز به تبیین زیرساخت‌های نظری و به روز شده در این زمینه دارد. جامعه ما به الگوهای ایثارگرانه و تنوع عرصه فرهنگ هم‌افزایی بیشتر بین نهادهای ذی‌ربط نیاز دارد.

اهداف وزارت ارشاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در خصوص اهداف و مأموریت‌های وزارت ارشاد و سیاست‌های اجرایی آن در تولید محتوا و برنامه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطالبی را بیان کرد.
در این جلسه مقرر شد جلسات ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداقل فصلی یک‌بار و در صورت ضرورت جلسه فوق‌العاده تشکیل شود و پیشنهادهای اعضا در خصوص کلیات برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد مرکزی حداکثر تا ۱۳ خرداد ۹۹ جمع‌آوری و به‌صورت برنامه مدون ارائه شود.
همچنین پیشنهادهایی در خصوص اصلاح اساسنامه با توجه به مأموریت و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح و مقرر شد در جلسه ستاد برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران به این مسئله رسیدگی شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha