۲۲ حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران پر شد

تهران- ایرنا- شرکت آب منطقه ای استان تهران اعلام کرد: ۲۲ حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ، پردیس، اسلامشهر، رباط کریم و دماوند پر و مسدود شد.

به گزارش روز سه شنبه شرکت آب منطقه ای استان تهران، مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته با انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز از خروج ۱.۶۲ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد. 

راما حبیبی افزود: این تعداد حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۳۶۲ متر و با دبی ۱۴ مترمکعب در روز پر و مسدود شد.

وی ادامه داد: در این مدت در بخش آب های زیرزمینی، ۳۲ مورد کنترل و بهره برداری صورت گرفت همچنین نیز با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب چهار دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

جلوگیر ی از برداشت هزار متر مکعب آب زیرزمینی در اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد و گفت: در مجموع به عمق ۱۵۵ متر و آبدهی ۰.۱۲ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

امیرسالار خلجی گفت: با انجام این عملیات از خروج یک هزار و ۴۰۷ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد ضمن اینکه ۶ مورد چاه غیر مجاز شناسایی شد که برای جلوگیری از برداشت های غیر مجاز آن ها اقدامات لازم انجام خواهد شد.

اسلام‌شهر در ۱۲ کیلومتری جنوب شهر استان تهران واقع شده‌است.

انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز در دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد و گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی  ۶حلقه چاه غیر مجاز به عمق ۲۲۰ متر آبدهی ۱ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

 مصطفی عباسی بیان داشت: با انجام این عملیات از خروج ۱۹ هزار و ۷۱۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

شهرستان دماوند در قسمت شمال شرقی و هفتاد کیلومتری استان تهران واقع شده است.

جلوگیری از خروج بیش از ۱۹۰ هزار متر مکعب آب در رباط کریم

سرپرست امور منابع آب رباط کریم از انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از برداشت ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور خبر داد و گفت: در مجموع به عمق ۷۵ متر و دبی ۱۰ لیتر بر ثانیه مسدود شد.

عبدالناصر ابراهیمی اضافه کرد: با این اقدام از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شده است.

شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha