۷۹۰۰درسنامه خودآموز در مدارس عشایری چهارمحال و بختیاری توزیع شد

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به تعطیلی مدارس و فضای آموزشی به دلیل شیوع کرونا ،گفت: هفت هزار و ۹۰۰ درسنامه آموزشی خودآموزی برای مدارس عشایری استان تهیه و توزیع شد.

حاتم خالدی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه در بیشتر مناطق زیر پوشش اداره آموزش و پرورش عشایری استان، زیرساخت‌های فضای مجازی وجود ندارد،این درسنامه‌ها تهیه و بین دانش‌آموزان توزیع شد.

وی، با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد اولیای دانش‌آموزان این مدارس گوشی دارای سیستم عامل ندارند و یا توانایی تهیه گوشی هوشمند ندارند، گفت: تعداد ۵ هزار و ۱۰۰ جلد درسنامه آموزشی دوره ابتدایی و ۲ هزار و ۸۰۰جلد درسنامه آموزشی دوره متوسطه تهیه و توزیع شد.

به گفته وی، تهیه این درسنامه‌ها در راستای تحقق عدالت آموزشی و تحقق شعار " آموزش تعطیل نیست"، تهیه شده است.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری ۷ هزار و ۲۴۰ دانش‌آموز در تمام مقاطع تحصیلی در مدارس ثابت عشایری استان مشغول فراگیری علم و دانش هستند و دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه عشایر در مراکز شبانه روزی شهرستان‌های عشایرنشین استان مشغول تحصیل هستند. 

وی، با اشاره به تحصیل تعدادی از دانش‌آموزان کوچرو نیز گفت: توزیع درسنامه بین این دانش‌آموزان نیز انجام شده است.  

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۲۶ هزار عشایر برون و درون کوچ دارد که از نظر جمعیت عشایری پس از استان فارس دومین استان عشایرنشین کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =