ضرورت حمایت روانی و مالی از خانواده‌های متوفیان کرونا

مشهد- ایرنا- قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد مبارزه با کرونا بر ضرورت حمایت روانی و مالی از خانواده‌های متوفیان ناشی از این بیماری توسط نهادهای حمایتی تاکید کرد.

دکتر شاپور بدیعی روز سه‌شنبه در  نشست حمایت‌های اجتماعی و روانی از خانواده متوفیان کرونا با حضور جمعی از کارشناسان و مسوولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: برخی از بیماران بهبود یافته دچار آسیب‌های جسمانی و مالی شده‌اند که لازم است خانواده آنان و همچنین خانواده متوفیان توسط نهادهای حمایتی زیرپوشش و حمایت‌های روانی و اجتماعی قرار گیرند.

وی ادامه داد: اسامی بیمارانی که در بیمارستان‌ها بستری یا در نقاهتگاه‌ها دوران بهبودی را طی کرده‌اند برای بررسی و حمایت به صورت هفتگی به کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام می‌شود.

وی گفت: باید با هم اندیشی و همفکری میان نهادهای مرتبط تصمیم‌گیری های لازم متناسب با شرایط استان و به منظور ارائه خدمات بهتر به بیماران بهبود یافته انجام شود.
مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست گفت: اسامی متوفیان ناشی از کرونا برای بررسی و ارائه بسته‌های حمایتی به خانواده آنان به مرکز بهداشت استان اعلام می‌شود.

دکتر علی طالبی افزود: در مرکز بهداشت استان، خانواده متوفیان بر اساس شرایطی که دارند سطح‌بندی شده و برای پیگیری به مددکاران معرفی می‌شوند و با هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز برای ارائه بسته های حمایتی هماهنگی می‌شود.
وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت خانواده متوفیان برای مقابله با بحران مورد حمایت‌های روانپزشکی نیز قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =