لیگ‌های آسیایی تعیین تکلیف می‌کنند؛ لیگ برتر در راه عربستان یا قطر؟

تهران- ایرنا- لیگ مصر از اواسط خرداد و لیگ عربستان از اواسط مرداد مجددا از سر گرفته خواهد شد اما لیگ قطر در آستانه اتمام بدون فرجام است.

شیوع ویروس کرونا، مسابقات ورزشی از جمله فوتبال را در اقصی‌نقاط جهان به حالت تعلیق درآورد اما در این روزها شاهد تعیین تکلیف لیگ‌های مختلف در نقاط مختلف جهان هستیم. AFC نیز از کشورهای آسیایی خواسته تا سریع‌تر سرانجام لیگ‌های خود را مشخص کنند.

اکثر کشورهای عربی در این چند روز موضوع خود را مشخص کرده‌اند و حالا عربستان و مصر نیز این کار را انجام دادند.

فدراسیون فوتبال مصر تصمیم گرفته در صورتی که دولت مخالفتی نداشته باشد تمرینات تیم‌ها از تاریخ هفتم خرداد از سر گرفته شود و از حدود یک هفته بعد رقابت‌ها در چند ورزشگاه خاص و بدون حضور تماشاگران از سر گرفته شود. در لیگ ۱۸ تیمی مصر حدودا نیمی از بازی‌ها انجام شده و تقریبا یک نیم فصل دست نخورده باقیمانده است. با این حال تیم الاهلی با فاصله‌ای ۱۶ امتیازی با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده در صدر جدول جای دارد.

فدراسیون فوتبال عربستان نیز تصمیم گرفته مسابقاتش را از ۲۵ مرداد مجددا آغاز کند و هشت هفته باقیمانده را به انجام برساند. در لیگ عربستان الهلال با ۵۱ امتیاز و ۶ امتیاز فاصله نسبت به تیم دوم در صدر قرار دارد و از شانس خوبی برای قهرمانی برخوردار است.

با این حال خبر رسیده که در قطر اوضاع متفاوت است. مسوولان فدراسیون فوتبال این کشور تصمیم گرفته‌اند مسابقات را بدون تعیین قهرمان به پایان برسانند و تیمی نیز سقوط نکند. از طرفی ۲ تیم از دسته پایین‌تر می‌توانند به لیگ ستارگان صعود کنند تا فصل بعد با حضور ۱۴ تیم برگزار شود. این بهترین خبر برای تیم الشحانیه و رامین رضاییان است.آنها گزینه اصلی سقوط بودند و حالا می‌توانند به بقا در لیگ ستارگان امیدوار باشند.

در پایان باید از کی‌لیگ کره هم صحبت کنیم. مسابقاتی که از روز جمعه بدون حضور تماشاگران و با تمهیدات ویژه آغاز خواهد شد.

حال باید دید فدراسیون فوتبال ایران در نهایت چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد. مانند اکثر کشورهای آسیایی رقابت‌ها از سر گرفته می‌شود یا مانند قطر قرار است لیگ به صورت نیمه‌کاره تمام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =