امام جمعه زاهدان: معلمان باید دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: معلمان جایگاه خود را که شغل انبیاست ارتقا دهند تا بتوانند دانش‌آموزان مومن، فرهیخته و توانمند در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی روز سه شنبه در جلسه ویدیو کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم برگزار شد اظهار داشت: بنا به فرمایش امام راحل(ره)، معلمی شغل انبیاست و معلمان راه پیامبران را طی می‌کنند و از این جهت کار بسیار ارزشمندی دارند.

وی ادامه داد: همه ما باید قدردان زحمات معلمان باشیم و مسوولان نیز باید در تسهیل مسیر آموزش معلمان تلاش مضاعف کنند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به دشواری عرصه تعلیم و تربیت تصریح کرد: معلمان با مشکلات و سختی‌های بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که در سیستان و بلوچستان این سختی ها بیشتر است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان کرد: معلمان ما با اخلاص و ایمان، این عرصه را انتخاب کرده و با وجود همه سختی‌ها، این وظیفه مهم را انجام می‌دهند و اکنون نیز با شیوع ویروس کرونا، تعلیم و تربیت را رها نکرده و به صورت مجازی وظیفه خود را انجام می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: هفته گرامیداشت مقام معلم با نام بزرگ شهید مطهری عجین شده و این نشانگر اهمیت و ارزش این قشر است.

حمیدرضا رخشانی ادامه داد: امسال در انتخاب معلم نمونه، تغییرات خوبی لحاظ و شرایطی فراهم شد تا حتی معلم خرید خدمت که در دورترین نقاط خدمت می‌کند در این رقابت در نظر گرفته شود.

وی گفت: حدود ۵۴۰ نفر از جامعه فرهنگیان در سراسر سیستان و بلوچستان به عنوان نمونه انتخاب شدند که ۴۵۵ نفر در سطح منطقه‌ای و ۴۰ نفر برگزیده استانی هستند و از میان آنها نیز سه نفر برگزیده استان برای حضور در مراسم کشوری انتخاب شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha