۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83776464
۰ نفر

برچسب‌ها

قهرمانان مردمی جایگزین سلبریتی‌ها در «اتفاق» 

تهران- ایرنا- با گسترش روزافزون استفاده از فضای مجازی و رشد شبکه‌های اجتماعی، وسایل ارتباط جمعی قدیمی همچون تلویزیون با استقبال کمتری از سوی مخاطبان خود رو به رو شد که در میان این دوری و قهر مخاطبان با تلویزیون، برخی از برنامه‌های تلویزیونی با اجرای متفاوت و پیشبرد سبک و سیاق خاص توانستند زمینه آشتی مخاطبان با جعبه جادویی روزگاران قدیم را فراهم سازند.

برنامه تلویزیونی اتفاق با اجرای رضا رشیدپور و تلاش در بهره گیری از عناصر جذاب بصری، شنیداری و دکوری خلاقانه یکی از همین طرح‌های صدا و سیما برای آشتی مردم با تلویزیون وتقویت حس همدلی و یکپارچگی ایرانیان سراسر کشور است که به عنوان ماحصلی تازه از اسفندماه ۹۸ بر روی آنتن شبکه سه سیما رفت. این برنامه در روزگار کرونا و قرنطینه مخاطبان خود را فراموش نکرد و همچنان با ویژه برنامه ماه مبارک رمضان میهمان منازل مردم است.

اتفاق فارغ از دنیای رنگارنگ سلبریتی‌ها و با دعوت از میهمانان مردمی توانسته است ساختار تکراری برنامه‌های رایج را در هم شکند و با معرفی قهرمانان مردمی جنبه‌های مشهود و ملموس زندگی عامه مردم را به تصویر بکشد. از سوی دیگر این برنامه با دعوت از چهره‌های مطرح و فرهیخته حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی تلاش دارد دریچه تازه ای از دنیای علم، فناوری، فرهنگ و هنر را به روی دیدگان مخاطبان خود بگشاید.

در دنیای تعاملات و ارتباطات امروز، رسانه و برنامه ای در برخورد و جذب مخاطبان موفق است که قادر باشد با تقویت بعد جمع گرایی خود از برنامه های روتین فردگرا فاصله گیرد. توجه به جمع گرایی و مشارکت مردمی یکی از اولویت های برنامه  اتفاق است و دراین مسیر سعی دارد با قراردهی مسابقه اطلاعات عمومی پیرامون موضوعات برنامه، مخاطب را از حالت انفعال خارج ساخته و با کنش های تماشاگران خود برنامه را پیش ببرد. 

برنامه اتفاق می خواهد در مسیر نمایش افتخارآفرینی های هم وطنان برای کشورمان روحیه و عرق میهن پرستی را در میان مخاطبان خود افزایش داده و ایرانی همدل و همراه موفق را به تصویر بکشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =