۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83776437
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازگشایی مدارس ووهان از فردا

پکن- ایرنا- دفتر مرکزی پیشگیری و مهار همه گیری ویروس کرونا در استان هوبی چین اعلام کرد مدارس شهر ووهان کانون اولیه شیوع ویروس کرونا، از فردا ۱۷ اردیبهشت دایر می شود.

به گزارش ایرنا «لی تائو» معاون دبیرکل شهرداری ووهان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی این شهر برای بازگشایی مدارس گفت: ابتدا مدارس دانش آموزان کلاس ۱۲ دایر خواهد شد.

او با اشاره به فعالیت ۱۲۱ دبیرستان در شهر ووهان افزود: نخستین گروه دانش آموزان کلاس ۱۲ از فردا ۱۷ اردیبهشت به مدرسه می روند و سایر دانش آموزان نیز به نوبت راهی مدارس خواهند شد.

این مقام شهرداری ووهان با بیان اینکه کار تدارکات و آماده سازی مدارس با نظم و پیوسته در حال انجام است گفت: قبل از بازگشایی مدارس، موارد بهداشتی و ضد عفونی در تمامی مدارس انجام خواهد شد.

"لی" ضمن اعلام اینکه سلامتی همه معلمان و کارمندانی که به مدارس باز می گردند ارزیابی خواهد شد اظهار کرد همچنین همه دانش آموزان نیز قبل از بازگشت به مدرسه باید تحت آزمایش و نظارت بهداشتی قرار گیرند.

اعلام بازگشایی مدارس شهر ووهان در حالی است که بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش چین، دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان شهرهای پکن و شانگهای از روز ۸ اردیبهشت در سر کلاس های خود حاضر شده اندبا این حال هنوز تاریخی برای بازگشایی کلاس های سایر مقاطع تحصیلی در ووهان، پکن و شانگهای اعلام نشده است.

در شهر ووهان از مجموع ۵۰ هزار و ۳۳۳ تن که به کرونا مبتلا شده تا کنون سه هزار و ۸۶۹ تن جان باخته و ۶۳ هزار و ۶۱۶ تن هم درمان شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =