تسریع روند تصویب لوایح قانونی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی تعامل اجزای دولت برای رفع مشکلات کشاورزان را ضروری دانست و گفت: روند تصویب لوایح قانونی که ضامن حقوق مردم، حفظ و صیانت از منابع آب و خاک و بویژه اراضی کشاورزی است، تسریع شود.

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « کاظم خاوازی » در نشست مشترک با وزیر دادگستری به منظور توسعه تعاملات بین بخشی برای رفع مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی در زمینه امور اراضی، افزود: برای حمایت‌های قانونی، رفع مشکلات حقوقی و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند همکاری های بیش از پیش وزارت دادگستری هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، رفع تداخلات  اراضی تاکید کرد و اظهارداشت: جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و ممانعت از تضییع حقوق دولت و مردم ضروری است.

آمادگی دادگستری برای حمایت‌های قانونی از اراضی ملی و منابع طبیعی 

در این نشست «سید علیرضا آوایی » وزیر دادگستری، آمادگی این وزارت برای تسهیل و رفع مشکلات حقوقی و همچنین حمایت‌های قانونی در موضوع اراضی زراعی و حفظ جنگل‌ها و منابع طبیعی را اعلام کرد و گفت: ارتباط و تعامل موثر با قوه قضائیه و تسریع در صدور احکام و رسیدگی به دعاوی کیفری در حل مسائل مردم در زمینه امور اراضی موثر است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ درختان در باورهای دینی و احکام حقوقی ، بر تداوم و تقویت حمایت‌های قانونی برای جلوگیری از قطع درختان و ممانعت از سوء استفاده سودجویان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha