تندباد در راه کرمانشاه است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل هواشناسی کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ای ناپایدار به جو استان، گفت: تندباد شدید از اواخر وقت امروز (سه‌شنبه) تا ۲۴ ساعت در استان وزیدن خواهد کرد.

محمد خسروی روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: از اواخر وقت امروز تا پایان روز چهارشنبه سامانه ای ناپایدار وارد آسمان منطقه خواهد شد.

وی افزود: فعالیت این سامانه ناپایدار علاوه بر بارش باران، رگبار و رعد و برق منجر به وزش تندباد شدید در سطح استان خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه با بیان اینکه بارش ها در منطقه اورامانات و نیمه شرقی استان نمود بیشتری خواهد داشت، گفت: تا پایان وقت فردا علاوه بر بارش تگرگ، به دلیل شدت بارش ها شاهد سیلابی شدن رودخانه ها و جاری شدن روان آب ها خواهیم بود.

خسروی با بیان اینکه روزهای پنجشنبه و جمعه آسمان استان صاف است، گفت: از پنجشنبه به مرور شاهد افزایش دما در سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: از روز شنبه هفته آینده نیز موجی کم دامنه وارد جو استان خواهد شد که منجر به رگبار پراکنده و وزش تندباد می شود.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سومار با ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و حمیل و کوزران با پنج درجه خنک‌ترین نقاط استان بودند.

به گفته خسروی، در این مدت دمای هوای مرکز استان بین ۱۲ و ۲۷ درجه سانتیگراد متغیر بود.
میانگین بارش باران در استان کرمانشاه از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر ۹۸ تا ۶ اردیبهشت ۹۹) نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته که بیش از ۷۶۵ میلی متر بوده ۴۲ درصد کاهش داشته ولی نسبت به دوره بلندمدت یک درصد افزایش نشان می دهد.

اخبار مرتبط