اماکن ورزشی دارای رشته‌های انفرادی در زیرکوه فعال شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: براساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا شهرهای مختلف کشور به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم‌بندی شده‌اند که اماکن ورزشی دارای رشته‌های انفرادی در مناطق سفید از امروز (سه‌شنبه) فعال شدند و شهرستان زیرکوه از جمله این مناطق است.

حسن عزیزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در خراسان جنوبی، زیرکوه به عنوان تنها شهرستان سفید اعلام شده است، شهرستان‌های درمیان و سربیشه در منطقه زرد هستند و بقیه شهرستان‌ها در منطقه قرمز قرار دارند.

وی اظهار داشت: از امروز شانزدهم اردیبهشت تمامی اماکن و فضاهای ورزشی دولتی و خصوصی در شهرستان زیرکوه در رشته‌های انفرادی غیرگروهی مثل تنیس‌ روی میز، شطرنج، وزنه‌برداری، دوچرخه‌سواری، بدمینتون، اسکیت، دو و میدانی، تیراندازی، گلف، کوه‌نوردی که از رشته‌های وررشی کم‌خطر به لحاظ کرونا هستند، فعال می‌شوند.

وی گفت: رشته‌های ورزشی کم‌خطر یادشده فقط در منطقه سفید که توسط ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود، امکان فعالیت دارند و همچنان همه اماکن ورزشی دولتی و غیردولتی غیر از شهرستان زیرکوه که منطقه سفید اعلام شده تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعطیل هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد:در مناطق سفید صرفا رشته‌های انفرادی و غیرگروهی امکان فعالیت دارند اما قبل از آغاز فعالیت باید در سامانه وزارت بهداشت به نشانی  salamat.gov.ir ثبت ‌نام و کد فعالیت دریافت کنند.

وی گفت: همچنین مربیان رشته‌های ورزشی باید گواهینامه سلامت را از اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی دریافت کنند که برای دریافت این گواهی باید در آزمونی که مربوط به نحوه مقابله با ویروس کرونا است، شرکت کنند و این آزمون ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: عفونت‌زدایی از اماکن قبل از ورود ورزشکاران از دیگر ملزومات بازگشایی اماکن ورزشی در مناطق سفید است و در اماکن ورزشی نباید تجمع شود بلکه همه این اماکن با یک سوم ظرفیت در مدار خدمت قرار می‌گیرند تا فاصله‌گذاری اجتماعی به خوبی رعایت شود.

عزیزی اظهار داشت: افرادی که از اماکن ورزشی در مناطق سفید استفاده می‌کنند در نخستین نوبت حضور خود باید برگه خوداظهاری سلامت را تکمیل کنند و این برگه گواهی می‌کند که فرد دچار بیماری‌های زمینه‌ای نیست.

وی گفت: همچنین مدیران و مربیان نباید بیماری زمینه‌ای داشته باشند و پایش وضعیت سفید، زرد و قرمز هر هفته انجام می‌شود لذا ممکن است زیرکوه هفته آینده وضعیت سفید نداشته باشد و وضعیت سایر شهرستان‌ها هم تغییر کند.