کرونا تکمیل خانه‌های سیل‌زدگان مازندرانی را به تاخیر انداخت

ساری - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن مازندران گفت که شیوع ویروس کرونا تکمیل تعدادی از واحدهای مسکونی سیل‌زدگان استان را به تاخیر انداخته است.

بر اساس آمارهای رسمی در سیل اواخر اسفند ۹۷ و اوایل فروردین ۹۸ به حدود هفت هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شد که از این تعداد ۶۸۰ واحد به صورت کامل تخریب شدند و بقیه بین ۱۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیدند. قرار بود واحدهای مسکونی تخریبی تا پایان سال ۹۸ تکمیل و تحویل سیل زدگان شود.

حسین خانی نوذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ویروس کرونا فعالیت های ساختمانی را در استان همانند سایر مشاغل به تعطیلی کشاند و این عاملی برای تاخیر در تکمیل بموقع واحدهای مسکونی سیل‌زدگان استان شد.
وی توضیح داد : در مجموع بیش از ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی سیل زدگان مازندران که خانه های آنها در سیل اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ تخریب شده بود، موفق شدند تا پیش از شیوع کرونا واحدهای خود را تکمیل کنند، ولی حدود ۱۰ درصد از این خانوارها خانه هایشان به دلیل شیوع این ویروس پیش از سال نو  نیمه تمام ماند.
خانی نوذری گفت : با شروع فعالیت های عمرانی از اردیبهشت ماه سال جاری بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ساخت و ساز واحدهای مسکونی سیل زدگان سرعت گرفت و پیش بینی می شود حداکثر تا پایان بهار سال جاری این واحدها تکمیل شود.
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اعلام این که تمامی خانه های آسیب دیده و مرمتی سیل زدگان پارسال تا پیش از فصل سرما با دریافت تسهیلات مرمت و بازسازی شدند ، افزود : دولت برای بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق شهری  با احتساب تسهیلات معیشتی و بلاعوض حدود ۷۰۰ میلیون ریال و واحدهای روستایی نیز حدود ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرد و پرداخت به موقع بانک ها باعث تسریع در ساخت و ساز واحدهای خسارتی شده است.
وی میزان پرداخت تسهیلات برای ساخت واحدهای مسکونی ناشی از سیل را در استان حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha