۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83776073
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۲ هزار متر مربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶۲ هزار و ۹۱۹ مترمربع از اراضی ملی این استان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شده است.

علی اصغر کاظمی روز سه شنبه در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام اظهار داشت: این میزان اراضی ملی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام طی ۳۵ مرحله رفع تصرف به ارزش ۱۳۴ میلیارد تومان از تصرف اشخاص سودجو خارج شده است.

وی با اشاره به همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان زمین‌خواری در استان افزود: این همراهی و همکاری سبب شده تا در سال گذشته طی ۸۳ مرحله رفع تصرف، ۱۹۰ هزار و ۶۵۶ متر مربع از اراضی ملی و دولتی به ارزش بالغ بر ۱۳۸ میلیارد تومان از تصرف افراد سودجو خارج و به بیت‌المال باز گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: در ۲ سال گذشته ۵۵۸ متر مربع از اراضی مسکونی به ارزش ۱۳۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان با صدور حکم قضایی با قلع و قمع حصار ایجاد شده و خلع ید و رفع تصرف به بیت المال بازگشت.

کاظمی اضافه کرد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت راه و شهرسازی ایلام و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.

فرمانده نیروی انتظامی ایلام نیز در این دیدار با اشاره به همراهی و پشتیبانی عملیاتی و انتظامی نیروی انتظامی از یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان در برخورد با متصرفین اراضی ملی و دولتی گفت: طرح تشدید برخورد با متخلفین در این زمینه با همکاری دستگاه قضایی با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

سردار نورعلی یاری تاکید کرد: همکاری دستگاه های متولی در راستای طرح برخورد با متخلفان باعث شده که آمار رفع تصرف اراضی در سطح استان ایلام افزایش قابل ملاحظه ای یابد.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha