۱۷ صندوق خرد زنان روستایی در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

زاهدان- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۱۷ صندوق خرد زنان روستایی جدید در این استان تعداد این صندوق‌ها به ۹۷ صندوق ارتقا یافت.

بهزاد شهرکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به جمعیت زنان ساکن در مناطق روستایی و نقش موثری که آنان در اقتصاد خانوار دارند اولویت کاری سازمان جهاد کشاورزی توسعه‌ اشتغال زنان روستایی همگام با توسعه بخش کشاورزی است.

وی افزود: هم‌اینک ۵۳ صندوق خرد زنان روستایی در سیستان و ۴۴ صندوق در بلوچستان تشکیل شده که ۲ هزار و ۹۵۱ نفر عضو دارند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: صنایع دستی، پرورش طیور، فرآوری محصولات کشاورزی، سبزی کاری، حصیربافی، سوزن دوزی، سکه دوزی و پخت نان و کلوچه محلی عمده فعالیت زنان روستایی عضو این صندوق در استان است.

وی ایجاد توازن در تعداد صندوق‌ها در سطح شهرستان‌های سیستان و بلوچستان را از اولویت‌های سالجاری این سازمان عنوان کرد و افزود: این صندوق‌ها با هدف فراهم آوردن زمینه آموزش تخصصی در راستای توانمندسازی زنان، ترویج فرهنگ پس انداز و کمک به اقتصاد خانوار راه‌اندازی شده است.

شهرکی بیان کرد: در راستای توانمند سازی زنان روستایی بطور متوسط سالیانه ۱۰ هزار نفر روز آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه‌های مختلف بخش کشاورزی ویژه این قشر از جامعه توسط سازمان جهاد کشاورزی استان برنامه‌ ریزی و اجرا می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =