کادر بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا مجاهدانه عمل کردند

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی کرمانشاه خطاب به کادر بهداشت و درمان استان با بیان اینکه تلاش‌های شما در این روزها، سال‌های دفاع مقدس را تداعی می کند، گفت: همه شاهد بودند که جامعه بهداشت و درمان مردانه و مجاهدانه وارد عمل شدند و از جان مایه گذاشتند.

سردار «علی‌اکبر جاویدان» دوشنبه شب در دیدار با رییس و معاونان دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه از زحمات کادر بهداشت و درمان استان قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه مردم قدردان زحمات و ‌تلاش های شما هستند و این امر به انسان احساس افتخار می دهد که مردم فعالیت های خادمین خود را می بینند. 

او گفت: بنده از طرف نیروی انتظامی استان کرمانشاه از زحمات بی وقفه دانشگاه و کادر بهداشت و درمان استان در راستای مقابله با کرونا سپاسگزارم.

وی اظهار امیدواری کرد ‌تلاش ها به ثمر بنشیند و بتوانیم جشن پیروزی بر کرونا را شاهد باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم است و در بحرانهای متعدد یار و یاور حوزه سلامت بوده و نظم و آرامش ما در حالت‌های عادی هم به دنبال تلاش شما و همکارانتان میسر شده است.

«محمودرضا مرادی» افزود: استان از نظر مدیریت بیماری وضعیت مناسبی دارد و این جدا از آمار و اعداد است و همکاری مردم نیز در برخی امور بسیار مناسب بوده است و نقش اصلی بر عهده خود مردم است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا روز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۸ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۲۷۷ نفر رسید.