کیفیت هوای تهران در شانزدهمین روز اردیبهشت سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه (۱۶ اردیبهشت)، با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۷ در شرایط قابل قبول یا سالم است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۵ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرری (منطقه۲۰) با شاخص ۸۰ ، شریف(منطقه۲) و شهرداری (منطقه ۱۵) هر کدام با شاخص ۷۶ طی ۲۴ ساعت گذشته شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۴۱، ژئوفیزیک (منطقه ۶) با شاخص ۴۲ و شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۴۴ در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۴ روز هوای پاک و ۳۲ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

  •  هوای پایتخت سالم است

    هوای پایتخت سالم است

    تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه، از لحاظ غلظت ذرات معلق آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =