افشای پیش‌بینی کاخ سفید از مرگ‌ومیر مضاعف روزانه ناشی از کرونا در آمریکا

تهران- ایرنا- کاخ سفید در یک گزارش داخلی پیش‌بینی کرده است که ظرف یک ماه آینده آمار ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا به ۲۰۰ هزار نفر و مرگ‌ومیر روزانه ناشی از آن به ۳ هزار نفر برسد.

روزنامه نیویورک‌تایمز دوشنبه‌شب در گزارشی فاش کرد که یک گزارش داخلی در کاخ سفید پیش‌بینی کرده است که تا پایان ماه جاری میلادی، آمار ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا ۸ برابر و مرگ‌ومیر روزانه ناشی از این ویروس ۲ برابر شود.

براساس این گزارش، در حالی که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به شدت بر بازگشایی سریع اقتصاد کشور پس از تعطیلی‌های اخیر پافشاری می‌کند، این گزارش که به دست نیویورک‌تایمز رسیده حاکی است که در چند هفته آینده روزانه ۲۰۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۳ هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

این در حالی است که آمریکا اکنون با ابتلای روزانه به طور ۲۵ هزار نفر و مرگ‌ومیر متوسط روزانه یکهزار و ۵۰۰ نفر، بالاترین آمار ابتلا و مرگ‌ومیر در جهان را دارد. براساس آخرین آمارها تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در ایالات متحده به کرونا مبتلا شده و نزدیک به ۷۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

به نوشته نیویورک‌تایمز، ترامپ روز گذشته اذعان داشت که شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در آمریکا ممکن است به 100 هزار نفر برسد. این در حالی است که وی پیشتر حداکثر 60 هزار کشته را محتمل دانسته بود. با این وجود، این پیش‌بینی نیز کمتر از آن چیزی است که گزارش داخلی افشا شده نشان می‌دهد.
رشد فزاینده ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن در آمریکا در حالی است که برخی ایالت‌ها پس از چندین هفته تعطیلی سراسری، قصد بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی را دارند اما کارشناسان هشدار می‌دهند که خطر موجی دیگر از شیوع کووید۱۹ هنوز پابرجاست.

اندرو کومور فرماندار ایالت نیویورک که تست گرفتن از شهروندان این ایالت را به شدت گسترش داده و حتی داروخانه‌ها نیز مجاز به گرفتن آزمایش کرونا شده‌اند، هفته گذشته اعلام کرد که یک سوم از کسانی که برای آزمایش مراجعه کرده‌اند، با نتیجه مثبت روبه‌رو شده‌اند.

به تازگی نشانه‌هایی از گسترش کرونا به مناطق روستایی آمریکا نیز مشاهده شده و ایالت‌های آرکانزاس، کانزاس، مینه‌سوتا، نبراسکا، نیومکزیکو، رودآیلند، تنسی و ویرجینیا رشد چشم‌گیری از گسترش این ویروس را در مناطق روستایی گزارش کرده‌اند.

با وجود شیوع سریع و گسترده این ویروس در آمریکا و شمار چشم‌گیر مبتلایان، کارشناسان هشدار می‌دهند که این هنوز آغاز درگیری چندین‌ماهه این کشور با کرونا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =