۷ دفتر پیشخوان دولت در بندرعباس آماده ارایه خدمات به  مردم

بنرعباس- ایرنا- فرماندار بندرعباس گفت: گفت: به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، هفت دفتر پیشخوان دولت برای انجام خدمات یارانه در این شهر مشخص شده است.

عزیزالله کناری دوشنبه در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده و به منظور رفاه حال مردم و تسهیل در دسترسی شهروندان، هفت دفتر پیشخوان دولت در محله های آزادگان، نایبند شمالی، پارک صفا روبروی فروشگاه اتکا، سه راه جهان بار، پیامبر اعظم و محله عوضی ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این دفاتر با نصب بنر معرفی شدند، افزود: مردم برای تفکیک افراد یارانه بگیر و تغییر سرپرست خانوار می توانند به دفاتر معرفی شده مراجعه کنند و نتایج به صورت تلفنی و پیامکی به افراد اطلاع داده می‌شود.

فرماندار بندرعباس با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام مراکز خدماتی، بیان داشت: ماموران مراکز بهداشت ضمن بازدید سرزده از دفاتر پیشخوان دولت، تذکرهای لازم را ارائه می‌دهند و اگر طی ۲۴ ساعت برای رفع ازدحام اقدامی صورت نگرفت، برابر قانون نسبت به پلمپ آنها اقدام خواهد شد.

براساس آمارهای اعلام شده ۹۶۳ نفر تا چهاردهم اردیبهشت ماه در استان هرمزگان مبتلا به ویروس کرونا شدند که از این شمار ۶۸۳ نفر مربوط به بندرعباس است.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است.

 پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و حضور نیافتن در مراکز عمومی، مردم به هنگام عطسه جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =