پنج هزار میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در هرمزگان به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: از سال ۹۴ تا ۹۸ افزون بر پنج هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه آب و فاضلاب استان اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

فریدون همتی عصر دوشنبه در نشست گروه کاری بررسی پروژه های آب و فاضلاب استان هرمزگان، اظهار داشت: امسال نیز پروژه های بزرگی در مجموع با اعتبار هفت هزار میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب در استان تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: بخشی از این پروژه های مهم و بزرگ شامل مرحله دوم و نهایی آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، ۳۳ کیلومتر خط انتقال از این آب شیرین کن تا مخازن داماهی و بازسازی مخازن داماهی بندرعباس است.

همتی تصریح  کرد: آبرسانی به شهرستان بشاگرد از سد جگین، آبرسانی به گوهران بشاگرد و روستاهای این حوزه از سد سهران، آب شیرین کن کوخرد، آب شیرین کن زیارت و بازسازی تاسیسات جزیره قشم نیز بخش دیگری از این پروژه ها می باشد.

استاندار هرمزگان گفت: همچنین مرحله نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس به عنوان یک پروژه بزرگ و مستقل از طرح‌های مذکور، با سرمایه‌گذاری کلان در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

همتی تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه ها موجب پایداری هر چه بیشتر تامین آب شرب در همه مناطق هرمزگان می‌شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین با این اقدامات، امکان استفاده بیشتر از آب سدهای استقلال و سرنی در شهرستان میناب برای مصرف شرب و کشاورزی در این شهرستان فراهم می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha