هزار نفر از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استخدام می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور گفت: یک هزار نفر از داوطلبان جمعیت به زودی برای فعالیت در پایگاه‌ها استخدام خواهند شد.

فریدون نوری عصر دوشنبه در نشست اعضای جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با استاندار که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این افراد برای فعالیت در پایگاه های امداد جاده‌ای، امداد کوهستان و امداد ساحلی استخدام خواهند شد.
وی با بیان اینکه ۲ میلیون نفر داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر در کشور فعالیت می کنند، گفت: در تلاشیم که برای پرکردن خلاء های استخدامی جمعیت، آمار استخدامی های داوطلبان را به چهار هزار و ۱۰۰ نفر افزایش دهیم.
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از صحبت های خود به فعالیت ها برای مقابله با کرونا پرداخت و گفت: جمعیت هلال احمر کشور در بحث مقابله با بیماری کرونا از ۷۲ هزار نفر داوطلب استفاده کرد.
نوری به اجرای طرح غربالگری اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا بیش از ۲۱ میلیون نفر تب سنجی و غربالگری شدند که ۴۵۰ هزار نفر از آنان مشکوک به بیماری کرونا بودند.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بیش از ۱۵۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار ضعیف توزیع کرد، اظهارداشت: بیش از نیم‌ میلیون نفر از افراد دارای بیماری های خاص در کشور بسته‌های بهداشتی و بسته های قضایی دریافت خواهند کرد.
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر به تقسیم‌ کمک های بین المللی اشاره کرد و گفت: بیش از هفت میلیون دلار کمک های نقدی مجامع بین المللی را تاکنون دریافت و تقسیم کرده ایم.
نوری، تولید و توزیع مواد ضدعفونی و ماسک را از دیگر اقدامات جمعیت برای مقابله با کرونا عنوان‌ کرد و گفت: تاکنون ۱۰ هزار لیتر مایع ضدعفونی و روزانه بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک تولید توزیع شده است.
وی افزود: در این مدت آموزش همگانی در فضای مجازی برای پیشگیری از ویروس کرونا را در دستور کار قرار دادیم و به بیش از ۵۶ میلیون نفر از این طریق آموزش ارایه کردیم.
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور، کرمانشاه را جزء استان های شاخص در مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: براساس تقسیم‌ بندی سازمان پدافند غیرعامل در مبارزه با بیماری های میکروبی و ویروسی، جمعیت هلال احمر وظیفه انجام عملیات های محسوس و پشتیبانی را بر عهده دارد.