۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83775617
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز نشست مجازی سران عضو جنبش عدم تعهد با حضور روحانی

باکو – ایرنا – نشست مجازی سران و نخست وزیران کشوررهای عضو  جنبش عدم تعهد بعد از ظهر امروز ( دوشنبه ) برای بررسی راهکارهای همکاری مقابله با ویروس کرونا با حضور حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در باکو آغاز شد.

"الهام  علی‌اف" رییس جمهوری آذربایجان بعنوان کشوری که ریاست دوره‌ای جنبش عدم تعهد را بر عهده دارد، مبتکر برگزاری نشست سران و نخست‌وزیران کشورهایی عضو این جنبش با  هدف  بررسی راهکارهای همکاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا شد .

این  نشست ویدیویی سران جنبش عدم تعهد در باکو  در قالب گروه تماس و بر اساس اصل نمایندگی جغرافیایی منطقه‌ای با حضور سران و  نخست‌وزیران  بیش از ۴۰  کشور عضو  جنبش عدم تعهد برگزار می‌شود و مسوولان برخی نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد، اتحادیه آفریقا و سازمان جهانی بهداشت نیز به این نشست آنلاین پیوستند.

  الهام  علی اف رییس جمهوری آذربایجان طی سخنانی در مراسم آغاز این نشست با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا  تاثیر منفی به همه کشورها دارد ، گفت :  با حمایت  متقابل و تلاش های مشترک می تواند از شیوع کرونا ویروس در جهان جلوگیری کرد .

  رییس جمهوری آذربایجان همچنین آمادگی کشورش برای همکاری های تنگاتنگ با کشورهای عضو جنبش عدم  تعهد برای مقابله با کرونا را اعلام کرد .

  در این  نشست همچنین پیام  های ویدیویی مسوولان  برخی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل متحد ، اتحادیه اروپا ، اتحادیه  آفریقا پخش شد.

  باکو پایتخت جمهوری آذربایجان ۲۵ و  ۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی (برابر ۳ و  ۴ آبان ماه سال ۱۳۹۸) میزبان هیجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد بود و در این اجلاس با حضور سران  و نخست وزیران ۱۲۰ کشور عضو ریاست دوره‌ای این جنبش در سالهای ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۲ میلادی به جمهوری آذربایجان واگذار شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha