ذوالفقاری: ساماندهی ظرفیت‌های مردمی، نیاز امروز کشور است

تهران-ایرنا- معاون وزیر کشور و رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: باید با سازماندهی مناسب، ظرفیت‌های مردمی و عمومی را در جهت حل مشکلات در بلایای طبیعی و غیرعادی ساماندهی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «حسین ذالفقاری» امروز دوشنبه در نشست کارگروه ملی مشارکت‌های مردمی مبارزه با کرونا در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور افزود: کشورمان همواره با بلایا و بحران‌های طبیعی از قبیل سیل و زلزله مواجه است و به همین دلیل، باید زمینه مشارکت مردم به طور اصولی فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات ما در امر مبارزه با کرونا نباید محدود به خود کرونا باشد، خاطرنشان کرد: باید به سمتی حرکت کرد که بتوانیم ظرفیت‌های بالقوه را در کشور حفظ و سازماندهی دقیق کنیم و  این ظرفیت‌ها را برای پاسخگویی به چالش‌های عمومی کشور به کار گیریم.
ذوالفقاری گفت: برای رسیدن به مرز آمادگی کامل باید نخست، شناخت دقیقی از حجم ظرفیت‌های مردمی در کشور داشته و سپس، این ظرفیت‌ها را سازماندهی و ساماندهی کنیم.
معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه در صورت سازمان یافتگی دقیق ظرفیت‌ها در کشور، بهتر می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم، گفت: ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌های عمومی و مردم نظیر سازمان هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج، گروه‌های جهادی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، تولیت اماکن مقدس، افراد خیر و نیکوکار و موسسات خیریه، سمن ها و آحاد مختلف مردمی وجود دارد که می‌توانیم با شبکه سازی درست، از ظرفیت آنها برای حل مشکلات جامعه بهره‌برداری کنیم.
رییس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا افزود: برای رسیدن به این ظرفیت‌ها باید سازماندهی مناسب با هدف شناخت ظرفیت‌ها -تعیین اولویت‌ها- تهیه برنامه و انجام هزینه بر مبنای اولویت‌ها و در چارچوب برنامه‌ها ساماندهی شود تا از موازی‌کاری و بخشی عمل کردن جلوگیری شود. البته سازماندهی و ساماندهی امور به هیچ وجه نباید مانع اقبال عمومی شده و بلکه باید همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها چه مادی و چه فکری و چه عملی افراد را شکوفا نماید.
ذوالفقاری به همین دلیل یادآور شد:  باید اولویت بندی درستی از مشکلات داشته باشیم و متناسب با این اولویتها، امکانات و هزینه ها تخصیص داده شود.
وی با تاکید بر اینکه در توزیع کمک‌ها و حمایت‌ها باید رویکردی متوازن داشته باشیم، گفت: طبق گزارش‌های واصله در جریان بحران کرونا، در برخی مناطق و محله‌ها، کمک‌های مردمی و دولتی چند بار توزیع شده اما در برخی محله‌ها، حمایتی از مردم و خانواده‌های که واقعا نیازمند هستند، صورت نگرفته است.
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا با اشاره به تجربه موفق برگزاری مراسم اربعین حسینی خاطرنشان کرد: برای حل تمامی چالش ها مسیری جز هم افزایی نیروها و ساختارسازی درست نداریم.باید با ساختار سازی درست به سمتی حرکت کرد که اقبال عمومی در کشور را به حل چالش‌ها بیشتر کرده و همه ظرفیت‌ها را در جهت خدمت به مردم بسیج کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =