نبی: میزبان جام ملت‌ها نشویم، چیزی از دست نداده‌ایم

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: در صورت نگرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا چیزی را از دست نخواهیم داد و می‌توانیم به خاطر این موضوع بخشی از نواقص را برطرف کنیم.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی، درباره درخواست ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ اظهار داشت: هر بخشی از کشور باید چشم اندازی برای خود داشته باشد و میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ چشم انداز ماست و نباید از این مسائل دور شویم چون الان امکانات لازم را نداریم، نباید از چشم‌انداز خودمان هم دور بمانیم. در حال حاضر از نظر حمل و نقل، هتلداری و یکسری از بخش‌های دیگر مشکلی نداریم. باید در یکسری از فاکتورها تقویت شویم. زمانی ما برای جام ملت‌های آسیا میزبان شده بودیم اما آن موقع ورزشگاه‌های مناسبی نداشتیم اما همان تقاضا باعث شد بخشی از نواقص خودمان را برطرف کنیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به برگزاری جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در کشور چین و شرق آسیا، قاعدتا غرب آسیا می‌تواند میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ باشد. باید بحث میزبانی ادامه داشته باشد و نگاه بدبینانه نداشته باشیم. باید در بخش توسعه هدف داشته باشیم و چارچوب این هدف هم به طور مشخص به تعامل، حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش‌های مختلف کشور بازمی‌گردد. یکی از فاکتورهای برنده ما در این موضوع جمعیتی است که می‌توانیم در کشورها داشته باشیم. الان در کشورمان ۱۲ ورزشگاه استاندارد داریم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت‌های هاشمی‌طبا، مبنی بر اینکه استادیوم‌های ایران استاندارد لازم را ندارند بیان داشت: آقای هاشمی‌طبا سابقه ورزشگاه‌ها را در سنوات گذشته دارند و روی مسائل گذشته این موضوع را مطرح کردند. وقتی لیگ ما حرفه‌ای شد، استادیوم‌ها هم به روز شدند. نباید زیر آفتاب بنشینیم و منتظر سایه باشیم. الان هشت ورزشگاه مناسب برای برگزاری جام ملت‌ها داریم. انگیزه ما برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷، باعث شکل‌گیری یک حرکت ملی در کشور می‌شود. اگر بتوانیم بعد از سال‌ها برای کشورمان میزبانی بگیریم، همه خرسند می‌شوند. ما باید در بحث سخت‌افزاری و امکانات زیرساختی کار کنیم.

وی همچنین درباره نواقص موجود گفت: ما تا سال ۲۰۲۷ زمان کافی خواهیم داشت و با توجه به جلساتی که با نهادهای مختلف برگزار می‌کنیم، نقاط ضعف را برطرف می‌کنیم. باید این نواقص براساس چشم اندازها برطرف شود. ما نرم افزار این بخش را براساس نبوغ ایرانی‌ها خواهیم داشت. یکی از مباحث اصلی این است که باید تعامل لازم با وزارتخانه‌ها و مجلس شورای اسلامی ایجاد شود. نهایت امر این است که ما در صورت نگرفتن میزبانی چیزی را از دست نمی‌دهیم و می‌توانیم به خاطره این موضوع بخشی از نواقص را برطرف کنیم. قاعدتا فدراسیون فوتبال این مسیر را با توجه به تجربه‌ای که در گذشته داشته، سرعت خواهد بخشید. فدراسیون فوتبال با توجه به تجربیات گذشته خود، درخواست میزبانی کرده و باید بتوانیم نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب کنیم.

نبی در پایان اذعان داشت: قاعدتا در شرایط کنونی از کشور عمان که شاید درخواست میزبانی بدهد بهتر هستیم. به یاد دارم امارات در حین میزبانی جام ملت‌ها زمین تمرین مناسب نداشت. از طرفی نمی‌توان خودمان را با قطر مقایسه کنیم چون کشور کوچکی است و همین موضوع کار آن‌ها را راحت کرده است. ما کشور پهناوری داریم و برای موفقیت باید دست به دست هم بدهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha